Tragiczny wypadek w Gliwicach – nie żyje 9 osób

Tragiczny wypadek w Gliwicach

Tragiczny wypadek w Gliwicach! W sobotę późnym wieczorem na drodze krajowej nr 88 w Gliwicach zderzył się bus i autokar. Wszyscy pasażerowie busa zginęli na miejscu. 7 osób zostało poważnie rannych, w tym kierowca autokaru. 

Tragiczny wypadek w Gliwicach

Do wypadku doszło około godziny 22:30 na dziewiątym kilometrze drogi krajowej numer 88. Jest to droga łącząca autostradowy węzeł Kleszczów z Gliwicami. Bus z ogromną siłą zderzył się z autokarem. Funkcjonariusze podejrzewają, że kierowca busa chciał wyminąć inny pojazd, aby uniknąć zderzenia. Manewr był na tyle gwałtowny, że kierujący stracił panowanie nad samochodem i wjechał w autokar. Nie jest to jednak potwierdzona wersja, ponieważ policja wciąż bada przyczyny zdarzenia. Siła zderzenia była na tyle mocna, że wszyscy pasażerowie busa (9 osób) zginęli na miejscu. 

Autokarem jechało 49 osób w tym kierowca. 7 z nich zostało rannych. 2 osoby przebywają w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu, a 4 osoby w szpitalu w Zabrzu. Najbardziej ucierpiał w wypadku kierowca.


ZOBACZ TAKŻE: ATAK BULTERIERA NA PSIM WYBIEGU W KRAKOWIE. WŁAŚCICIEL RZUCIŁ SIĘ NA NAGRYWAJĄCEGO

Zatrzymano kierowcę, który mógł spowodować wypadek

Policja przypuszcza, że kierowca busa zderzył się z autokarem, ponieważ próbował ominąć inny pojazd, z którym mogłoby dojść do kolizji. Funkcjonariusze zatrzymali osobę, która prawdopodobnie przyczyniła się do tragicznego wypadku.

Została zatrzymana jedna osoba, kierująca pojazdem osobowym nie biorącym udziału w zdarzeniu, a której zachowanie mogło je spowodować – poinformowała Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

W poniedziałek zacznie się postępowanie przeciwko podejrzanemu sprawcy w kierunku spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

źródło: polsatnews.pl, twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.