„Jeden z dziesięciu” znika z anteny? Pożegnanie Tadeusza Sznuka zaniepokoiło widzów…

Jeden z dziesięciu

„Jeden z dziesięciu” znika z anteny? Pod koniec premierowego odcinka Tadeusz Sznuk pożegnał się z widzami w zupełnie inny sposób sugerując, że teleturniej nie pojawi się już w telewizji. TVP wydało oficjalne oświadczenie w sprawie.

Co dalej z „Jeden z dziesięciu”?

„Jeden z dziesięciu” to absolutny hit Telewizji Publicznej, emitowany od 1994 roku. Przez 23 lata widzowie mogli oglądać teleturniej na TVP2, natomiast od 2018 roku emitowany jest na TVP1. Niezmiennie od lat program cieszy się ogromnym zainteresowanie, zarówno wśród widzów jak i ochotników, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę w programie. Od samego początku teleturniej prowadzony jest przez niezastąpionego Tadeusza Sznuka, bez którego trudno wyobrazić sobie produkcję.

Za nami premierowy odcinek nowej serii „Jeden z dziesięciu„. Niepokój wzbudziło jednak nietypowe pożegnanie prowadzącego z widzami.

Widzom dziękujemy za obecność. I to koniec – zakończył program Tadeusz Sznuk.

Jak się okazuje, podejrzenia widzów mogą być słuszne…

ZOBACZ TAKŻE: „MAGIA NAGOŚCI” W POLSCE – WIADOMO KTO BĘDZIE PROWADZĄCĄ. KIEDY PREMIERA?

Głos w sprawie zabrała stacja TVP, która zakomunikowała, iż pojawiły się pewne problemy dotyczące emisji programu.

Oczekiwania producenta wykraczają poza standardy TVP i nie mogą być spełnione. To kolejny przypadek, kiedy producent zewnętrzny wykorzystuje wcześniej praktykowany nierównoprawny model współpracy, w którym TVP oddawała producentowi cyklicznych audycji rozrywkowych prawa do formatu i scenariusza, samemu pełniąc rolę bankomatu i słupa ogłoszeniowego – czytamy w oświadczeniu TVP.

Warto dodać, że Telewizja Publiczna od jakiegoś czasu przejmuje prawa nad programami. Tak było w przypadku m.in. „Jaka do melodia?” czy „Koło fortuny”. Problem polega na tym, że prawa do „Jeden z dziesięciu” posiada na ten moment producent. Obecnie trwają negocjacje dotyczące uruchomienia produkcji kolejnych serii, a także warunków współpracy.

Telewizja Polska nie będzie zawierać niekorzystnych umów. Te czasy skończyły się bezpowrotnie kilka lat temu. Telewizja liczy na korzystne dla stron zakończenie negocjacji w sprawie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”, czego z pewnością oczekują również Widzowie – dowiadujemy się z dalszej części oświadczenia.

źródło: nczas.com 

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.