Jazda Passatem i ucieczka z miejsca zdarzenia!

 

To prawda, że kolizje zdarzają się każdego dnia. Drobne stłuczki, otarcia samochodów na parkingach to chleb powszedni. Jak powinniśmy zachować się w sytuacji, w której otarliśmy komuś samochód? Trzeba wziąć odpowiedzialność! Po to właśnie mamy ubezpieczenie OC. Poniżej zobaczycie nagranie, w którym jazda Passatem zakończyła się kolizją i ucieczką…

Jazda Passatem z otwartymi drzwiami

Niestety, ale wielu kierowców ma zupełnie inne zdanie na ten temat. Kiedy przypadkowo uderzą w jakieś zaparkowane auto, to po prostu odjeżdżają, jak gdyby nigdy nic się nie stało. Potem to my się martwimy, jak naprawić szkodę, czy skorzystać z polisy AC i narażać się na utratę zniżki, czy dokonać naprawy na własny koszt.

A tak najzwyczajniej w świecie wypadałoby zostawić, chociaż karteczkę za wycieraczką z numerem telefonu. Przecież od tego mamy właśnie ubezpieczenie OC. Ale co się będziemy martwić problemami innych – niech oni się martwią! Prawda?

Tak to wygląda najczęściej – niestety. Dowodem na to jest filmik, w którym kierowca Passata zwanego potocznie Passeratti, nie zauważył, że jedzie z otwartymi drzwiami pasażera. W pewnym momencie drzwi uderzyły w zaparkowany pojazd, uszkadzając lusterko. Kierowca co prawda zatrzymał się, aby zobaczyć, co się stało, ale szybko zdecydował, że chyba lepiej pojechać dalej.

Jazda Passatem z otwartymi drzwiami

Jednak w tym przypadku karma wróciła i to szybko. Okazało się, że w okolicy były umieszczone kamery, które wszystko zarejestrowały. Teraz z pewnością ubezpieczyciel odmówi pokrycia strat ze względu na oddalenie się z miejsca zdarzenia.

Kierowca Passata sam będzie musiał zapłacić za wyrządzone szkody.


To również warto zobaczyć: Oszukać przeznaczenie w Polsce? Nie, to tylko kierowca z nieaktualnym prawem jazdy [WIDEO]