Jak zmienić ikonę Instagram na klasyczną? Zobacz czy zadziała u ciebie!

jak zmienić ikonę instagram

Jak zmienić ikonę Instagram na klasyczną? Z okazji 10 urodzin Instagrama, portal wprowadził dla użytkowników interesującą i zaskakującą niespodziankę. Mianowicie, okazuje się, że dzięki prostemu zabiegowi możemy powrócić do klasycznej ikony aplikacji, przestawiającej aparat marki Polaroid. Wielu z pewnością już o niej zapomniało, ale jak pokazuje reakcja osób, które zdążyły skorzystać w nowej możliwości – sprawia ona wiele radości i jest niejakim wehikułem czasu, który porywa nas w przeszłość. Instrukcję dotyczącą zmiany ikony prezentujemy poniżej. Zobacz czy zadziała także u ciebie!

Jak zmienić ikonę Instagram na klasyczną? Zobacz czy zadziała u ciebie!

Jak zmienić ikonę Instagram na klasyczną? Użytkownicy aplikacji otrzymali do twórców nieoczekiwaną niespodziankę. Mianowicie, do ich dyspozycji oddano klasyczną ikonę Instagrama, którą wyparł nowy, bardziej nowoczesny wzór. Chodzi rzecz jasna o ikonkę przedstawiającą aparat marki Polaroid.

Instagram zdecydował się na taki krok z okazji swoich 10 urodzin. Jak się bowiem okazuje, aplikacja zadebiutowała dokładnie 6 października 2010 roku. Ikona Polaroida dostępna była przez około 5 lat. Później nadeszły zmiany, których pokłosie na swoich smartfonach możemy oglądać po dzień dzisiejszy.

Instrukcję zmiany ikony Instagrama prezentujemy w dalszej części artykułu.

ZOBACZ TAKŻE: GIGANTYCZNA PAJĘCZYNA W LESIE MIĘDZY DWOMA DRZEWAMI? „CO ZA POTWÓR STWORZYŁ TAKIE COŚ?” – JAK SIĘ OKAZUJE, TEN PAJĄK WYSTĘPUJE TAKŻE W POLSCE! CZY JEST GROŹNY DLA LUDZI?

Jak zmienić ikonę Instagram na klasyczną – instrukcja

Okazuje się, że zmiana ikony jest banalnie prosta, jednak bez instrukcji, mało kto by na to tak właściwie wpadł. Instagram swoim użytkownikom zaserwował coś w stylu tak zwanego „easter egga”. Instrukcja zmiany ikony prezentuje się następująco:

  1. Na początek oczywiście należy uruchomić aplikację.
  2. Później, gdy jesteśmy w aplikacji, musimy przejść do ustawień ogólnych.
  3. Teraz sprawa jest już banalnie prosta – przeciągamy palcem w dół po ekranie.
  4. Podczas przeciągania palcem w dół, naszym oczom ukażą się ukryte emoji.
  5. Jeśli przeciągniemy ekran odpowiednio jeszcze niżej, naszym oczom ujrzy się komunikat o odblokowaniu „nowych-starych” ikon.

Wtedy też ukazuje nam się wiadomość od zespołu Instagram:

Świętujemy nasze urodziny – w tym miejscu proponujemy Ci zmianę ikony aplikacji na Twoją ulubioną ikonę widoczną poniżej. Dziękujemy Ci za to, że tworzysz nasza historię i korzystasz z Instagramu, aby dzielić się swoim życiem.

Jak zmienić ikonę Instagram na klasyczną – wideo

Jeśli instrukcja wydaje się mało czytelna – prezentujemy także nagranie, które wyjaśnia, jak dokładnie należy postępować w danej sytuacji. Większość użytkowników nie powinna mieć problemu z takim zabiegiem i może cieszyć się klasyczną ikoną. Nam się udało – a wam?

źródło: Twitter, mobirank.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.