Nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce – bariera 3 tys. na dobę złamana!

omikron główny objaw

Kolejne niepokojące informacje – nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce! Niebezpieczny wirus w dalszym ciągu nie daje za wygraną i zbiera coraz większe żniwa. Ostatniej doby w naszym kraju pękła bariera 3 tys. nowych przypadków. Wzrosła również ilość zgonów. Najnowsze raporty Ministerstwa Zdrowia nie wróżą nic dobrego. Poznajcie najnowsze dane!

Nowy rekord zakażeń koronawirusem w Polsce!

Po raz kolejny odnotowano rekordową ilość zakażeń w ciągu doby! Zaledwie kilka dni temu media informowały o przekroczeniu 2 tys. przypadków. Przez ostatnie 24 godziny liczba ta powiększyła się o ponad połowę! Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, potwierdzono obecność koronawirusa u 3003 osób. Ponadto, wzrosła także ilość zgonów. Śmierć poniosło aż 75 osób, przy czym 67 z nich miało także choroby współistniejące.


ZOBACZ TAKŻE: KORONAWIRUS W REPREZENTACJI POLSKI! WIADOMO KTO JEST ZAKAŻONE. CO Z MECZAMI?

Z kolejnych raportów wynika, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 44 tys. testów na Covid-19. Sytuacja jest naprawdę niepokojąca, a statystyki rosną w zatrważającym tempie. Warto wspomnieć również o sytuacji na świecie. Okazuje się, że liczba chorych przekroczyła liczbę 35,8 mln, z czego 1 050 188 to ofiary śmiertelne. W dalszym ciągu najwięcej chorych odnotowano w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Brazylii i Rosji.

Przypominamy i apelujemy o rozwagę oraz stosowanie się do wszystkich obowiązujących obostrzeń. Warto przypomnieć, że na dniach pojawiły się nowe zasady. Mowa tu o zmniejszonej ilości osób biorących udział w zgromadzeniach, zakazu organizowania imprez w lokalach gastronomicznych i obowiązku noszenia maseczki na cmentarzach. Ponadto w strefach czerwonych lokale mogą być czynne jedynie do godziny 22:00, a odległość pomiędzy zgromadzeniami nie może być mniejsza niż 100 metrów. W dalszym ciągu obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się i obowiązek zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

źródło: twitter.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.