Zaskakujący gest PiS w stronę LGBT – 5 lat więzienia za zniewagę homoseksualistów

Zaskakujący gest PiS

Zaskakujący gest PiS! Jak informuje „Rzeczpospolita”, posłowie partii rządzącej na posiedzeniu sejmowej komisji ds. petycji poparli projekt zakazujący znieważania gejów i lesbijek. Ponadto, kary za zniewagę osób homoseksualnych mają zaostrzyć się z 3 na 5 lat więzienia. To jednak nie koniec. Art. 257 kodeksu karnego ma być rozszerzony nie tylko o osoby homoseksualne. Mowa tu o płci, wieku, niepełnosprawności i tożsamości płciowej.

Zaskakujący gest PiS w stronę LGBT!

Tego nie spodziewał się chyba nikt. Okazuje się, że posłowie partii rządzącej chcą karać osoby znieważające społeczność LGBT. Zmiana ma dotyczyć art. 257 kodeksu karnego, który zakazuje publicznego znieważania grupy ludności albo poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu bezwyznaniowości. Grozi za to do trzech lat więzienia. Komisja natomiast zaproponowała zmiany. Postanowiono zwiększyć karę z 3 na 5 lat więzienia, a ponadto rozszerzyć artykuł o: płeć, wiek, niepełnosprawność, tożsamość płciowa i orientację seksualną.

ZOBACZ TAKŻE: AKTYWIŚCI LGBT DOKONALI AKTU WANDALIZMU NA GMACHU MINISTERSTWA EDUKACJI NARODOWEJ

Pojawiły się jednak komentarze niektórych posłów PiS-u, którzy uważają, że obecne przepisy są w pełni wystarczające. Głos w sprawie zajął Grzegorz Wojciechowski, który skomentował:

Uważam, że dotychczasowe brzmienie artykułu jest wystarczające, ale petycje w jego sprawie są ponawiane w naszej komisji. Dlatego uznaliśmy, że powinna się wypowiedzieć Komisja Sprawiedliwości.

„Rzeczpospolita” zauważa natomiast, że poparcie może świadczyć o tym, że PiS tym samym blokuje w Sejmie dwa podobne projekty, złożone przez Koalicję Obywatelską i Lewicę.

Nasza komisja jest specyficzna. Rzadko zajmuje się drażliwymi tematami, więc sobie ufamy. Propozycje prezydium komisji z reguły są przyjmowane z dobrą wiarą – wyjaśnił w rozmowie z Rzeczpospolitą poseł PiS, który poprosił o anonimowość.

źródło: nczas.com, polsatnews.pl, rzeczpospolita.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.