Gigantyczna pajęczyna w amerykańskim lesie – ten pająk występuje także w Polsce! [ZDJĘCIA]

gigantyczna pajęczyna

Gigantyczna pajęczyna w amerykańskim lesie – jak się okazuje, utkał ją pająk, który występuje także w Polsce! Jak podają zagraniczne źródła, potężną sieć zaobserwowano w Springfield w amerykańskim stanie Missouri. W sieci momentalnie pojawiły się fotografie niesamowitego dzieła pająka. Internauci są zdania, że całość wygląda tak, jakby pająk chciał w nią złapać człowieka. W rzeczywistości jednak, musiało go to kosztować wiele pracy, przekładającej się na godziny tkania nici. Poniżej prezentujemy fotografię cudownej i budzącej podziw pajęczyny.

Gigantyczna pajęczyna w amerykańskim lesie! Ten pająk występuje także w Polsce!

Niezwykłego odkrycia dokonali amerykańscy leśnicy. Mianowicie, natknęli się oni na potężną pajęczynę, rozłożoną przez pająka miedzy dwoma drzewami. Znalezisko znaleźli w lesie w Springfield w amerykańskim stanie Missouri. Pajęczyna wywołała sensację na całym świecie a internauci stwierdzili, że wygląda tak, jakby była pułapką zastawioną na człowieka. Oglądając zdjęcia dzieła pająka, naprawdę trudno się z takimi skojarzeniami nie zgodzić.

Co ciekawe, portal o2.pl podaje, że pająk, który utkał gigantyczną sieć, występuje także w naszym kraju. Chodzi o tak zwanego tkacza kul. To jeszcze bardziej zelektryzowało osoby, które poczuły się zaniepokojone widzianym zdjęciem. Jak się jednak okazuje, pająk ten nie jest szkodliwy dla człowieka. Ba – dzięki sieciom które rozstawia, niweluje populacje uciążliwych much oraz komarów.

ZOBACZ TAKŻE: NIESAMOWITY POMNIK W POLSCE – DOCZEKAŁ SIĘ GO… PAPRYKARZ SZCZECIŃSKI! O CO W OGÓLE CHODZI? GDZIE SIĘ ZNAJDUJE?

Pająki, które stworzyły sieć, nie są groźne dla ludzi. Tkanie ogromnych sieci to ich specjalność

Jak wcześniej wspomniano, tkacze kul nie są zagrożeniem dla ludzi. Mało tego, ich działalność może przynosić nam korzyści – skutecznie bowiem ograniczają występowanie much i innych owadów. Wszystko za pomocą ogromnych sieci, które budowane są popołudniami i wieczorami, aby w nocy łapać w nie inne insekty.

gigantyczna pajęczyna

Pajęczyna, której zdjęcia ukazały się w sieci, wiele osób przeraża. To z pewnością nieprzyjemny widok dla osób cierpiących na arachnofobię. Jednakże, należy też docenić wysiłek, jaki pająk włożył w utkanie tak efektownej pajęczyny.

ORBWEAVER SPIDERWEB: MDC Media Specialist Francis Skalicky snapped a pic of the orbweaver’s spiderweb while out on a…

Opublikowany przez Missouri Dept. of Conservation Środa, 30 września 2020

źródło: Facebook, o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.