Jadowite gąsienice przy szpitalu. Ból porównywalny do złamania kości

jadowite gąsienice

Jadowite gąsienice przy szpitalu. Ich populacja na wskutek ingerencji ludzi niewyobrażalnie się powiększyła. Władze placówki chcąc pozbyć się ptactwa, nieświadomie stworzyły siedliska dla niebezpiecznej megalopyge opercularis (zwaną też gąsienicą ćmy). Potworny ból to tylko jeden w wielu objawów, który występuje po kontakcie z owadem.

Jadowite gąsienice przy szpitalu

Texas Medical Center w Huston ma nie lada problem. Co ciekawe, można stwierdzić, że na własne życzenie. Innymi słowy – placówka wpadła z deszczu pod rynnę. Do tej pory zmagała się z uciążliwym ptactwem, które przenosiło zarazki i zanieczyszczało pobliskie tereny. W walce ze szkodnikami, zdecydowano się rozwiesić na pobliskich drzewach specjalne siatki. Co prawda odstraszyły ptaki, ale przyczyniły się do wzrostu populacji niebezpiecznych gąsienic. A to dlatego, że po pozbyciu się ptaków nie miał ich kto zjadać. Naukowcy odkryli, że na przestrzeni kilkunastu miesięcy populacja owada na tym terenie wzrosła o – bagatela – 7300 procent na drzewach z siatką, w porównaniu do tych bez zabezpieczenia.

Gąsienice powodują potworny ból, ale nie tylko

Jak się okazuje, gąsienice mogą być dla ludzi bardzo niebezpieczne. Uznaje się je bowiem za najbardziej trujące w całej Ameryce Północnej. Co ciekawe, do tego aby podrażnić skórę wystarczy samo otarcie o owada. Mija kilka minut i ofiara zaczyna odczuwać intensywny, pulsujący ból. Osoby które zetknęły się z gąsienicą, opisują go jako przypominający złamanie kości. Na samą myśl włos jeży się na głowie.

Gdyby tego było mało, występują także inne objawy. Do nich zaliczyć można wymioty i nudności, trudny do zniesienia ból głowy a także brzucha. Wszystkiemu towarzyszą czerwone plamy na skórze. 

jadowite gąsienice

ZOBACZ TAKŻE: NOWY IPHONE 11 ZAPREZENTOWANY! 

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.