iPhone 11 oficjalnie zaprezentowany! Data premiery, cena, specyfikacja

iphone 11

Na ten moment ze zniecierpliwieniem czekali wszyscy miłośnicy Apple – iPhone 11 oficjalnie zaprezentowany! Użytkownicy wreszcie poznali jego ostateczny wygląd, warianty kolorystyczne, specyfikację, datę premiery a przede wszystkim także cenę. Ta wzorem poprzednich lat, do najniższych nie należy. 

iPhone 11 specyfikacja

Każda premiera nowego iPhone budzi ogromne zainteresowanie. Nie inaczej było także tym razem, a fani marki zacierali ręce na wieści o tym, co nowego zobaczą w prezentowanym sprzęcie. Klasycznie, Apple do dyspozycji oddaje 3 rodzaje nowego iPhone: iPhone 11, iPhone 11 Pro, a także iPhone 11 Pro Max. Ceny kolejnych modeli rosną proporcjonalnie. Każdy z wymienionych będzie posiadać procesor A13 Bionic, uznawany za aktualnie najszybszy i najlepiej działający na rynku. Pamięć danych w podstawowej wersji to od 64 gigabajtów do 256 gigabajtów, natomiast dwa wyższe modele można kupić nawet w opcji 512 gigabajtów. W dodatku, podstawowa wersja ma podwójny aparat 12 Mpix, natomiast wersja Pro oraz Pro Max – potrójny aparat 12 Mpix. Przednia kamera we wszystkich typach ma 12 Mpix. Różnią się także ekrany. Najtańszy typ posiada ekran 6,1″ LCD, drugi w kolejności 5,8″ OLED, a najdroższy aż 6,5″ OLED. Każdy kolejny ma także wyższą rozdzielczość.

iPhone 11 – data premiery

Wielu zastanawia się kiedy najnowszy produkt firmy Apple trafi do sprzedaży. Odpowiedź jest już znana. Do sklepów smartfony trafią 20 września, natomiast 13 września od godziny 14:00 wystartuje przedsprzedaż. Mimo wysokich cen, spodziewane jest istne oblężenie sklepów Apple.

iPhone 11 – cena

Wiele mówi się właśnie o cenie najnowszego urządzenia znanej marki. Jak dobrze wiadomo, do najtańszych one nie należą. Użytkownicy cenią sobie jednakże jakość i nie szczędzą ani złotówki. Także tym razem będą musieli się wykosztować. Podstawowa wersja iPhone 11 w Polsce będzie kosztować 3599 złotych. Ulepszona wersja Pro to koszt rzędu 5199 złotych, natomiast Pro Max – 5699 złotych. 

iphone 11

Nowości w iPhone 11

Nowy produkt to także kilka innowacyjnych rozwiązań. Nie inaczej jest i tym razem. Apple w swoim urządzeniu pochwalić może się między innymi najtwardszym szkłem użytym w smartfonie, wysoką wodoodporność (30 minut pod wodą na głębokości dwóch metrów), czy choćby o wiele sprawniejszą technologią FaceID.

ZOBACZ TAKŻE: MANDAT ZA SPACER Z DZIECKIEM PO CHODNIKU? TAK, TO REALNE

źródło zdjęcia: macrumors.com, apple.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.