„Inteligentna kurtka” Google x Levi’s – odbierzesz telefon nie wyciągając go z kieszeni

Ta kolaboracja to prawdziwa technologiczna petarda! „Inteligentna kurtka” stworzona przez Google oraz firmę odzieżową Levi’s. Dlaczego jest to tak wyjątkowe? Okazuje się, że odzież potrafi teraz odbierać na przykład telefon – mianowicie, komputer znajdujący się w środku. Wystarczą odpowiednie ruchy, a telefon obsłużysz bez wyciągania go z kieszeni. 

Google x Levi’s pokazują to światu

Tych dwóch marek nikomu nie trzeba przedstawiać i jak się domyślacie, połączenie przez nich sił mogło zaowocować tylko jednym – innowacyjnym i oryginalnym produktem. Levi’s zajął się stworzeniem najlepszego kroju jeansowej kurtki (z czego głównie jest znany), natomiast Google pracowało nad odpowiednim urządzeniem. I tak oto powstała „inteligentna kurtka”, współpracująca z twoim smartfonem. Przyznajmy szczerze, to bardzo ciekawe i zaskakujące rozwiązanie.

ZOBACZ TAKŻE: W CHINACH POWSTANIE 350-METROWY DREWNIANY WIEŻOWIEC

Praca nad tym projektem trwała miesiącami. Co natomiast sprawiło, że jest tak innowacyjny? Po pierwsze, kurtka powstała z takiego materiału, który przetwarza impulsy elektryczne. Po drugie, ma wbudowany mały komputer (Jacquard tag), zapewniający współpracę z telefonem. Wystarczy kilka ruchów, dzięki którym na przykład odbierzesz połączenie lub będziesz sterować odtwarzaniem muzyki. Co ciekawe, system ma też obsługiwać Asystenta Google, dzięki czemu zapytasz się o cokolwiek chcesz bez wyciągania go z kieszeni.

Aby wszystko ze sobą sprawnie działało, wystarczy ściągnąć aplikację na telefon (Android i iOS). Należy pamiętać o tym, że komputer w kurtce należy od czasu do czasu naładować dzięki USB. Jeżeli będziecie chcieli wyprać kurtkę, wystarczy go wyjąć.

Cena bez ocieplenia to 198 dolarów, natomiast jeżeli wybierzecie wersje na zimniejsze dni, należy doliczyć do wspomnianej kwoty 50 dolarów. Model dostępny jest w Stanach, Australii, Wielkiej Brytanii, Nowej Zelandii, Francji, Włoszech i Niemczech.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.