HBO GO planuje podwyżki – coraz więcej zagranicznych seriali w ofercie

HBO GO planuje podwyżki – jest to spowodowane zwiększoną ofertą filmów i seriali, które oferuje popularna platforma. Od listopada tego roku pojawią się zmiany w płatnościach. Serwis poinformował o tym, rozsyłając maila do klientów. O co dokładnie chodzi? 

HBO GO planuje podwyżki – czym to argumentuje?

Użytkownicy jednej z bardziej popularnych platform filmowych muszą przygotować się na podwyżki. Co natomiast jest powodem takiej decyzji? Okazuje się, że zwiększono bazę filmów i seriali. Dodatkowo, są to produkcje głównie amerykańskie. W wiadomościach przesłanych dla subskrybentów czytamy:

Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak „Watchmen” czy „Czarnobyl”, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak „Wataha” czy „Nieświadomi

O jakiej podwyżce jest mowa? Do tej pory miesięczny koszt za korzystanie z HBO GO to 19,90 zł. Od listopada opłata wyniesie 24,90 zł. Nie jest to mocno odczuwalna różnica. Zwiększono nakład na produkcję i zakupy programowe, adekwatnie dostosowując cenę – tłumaczy Agnieszka Niburska, wicedyrektor marketingu HBO Polska.

ZOBACZ TAKŻE: NETFLIX WALCZY Z UDOSTĘPNIANIEM HASEŁ ZNAJOMYM

HBO ograniczyło również czas okresu próbnego po założeniu konta. Aktualnie w bazie dostępnych jest 800 filmów i 200 seriali. Jak podają Wirtualne Media, w lipcu bieżącego roku platformę odwiedziło 1,44 mln realnych użytkowników.

HBO MAX – nowość na rynku

Co ciekawe, w 2020 roku na rynek ma wejść HBO MAX, który oferować będzie produkcje HBO jak i Warner Bros, CNN, TNT czy TBS. Nie podano jeszcze większych szczegółów, jednak z początku będzie to dostępnie wyłącznie na rynku amerykańskim. Jak podają eksperci, póki co brak planów na rozszerzenie oferty w Europie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.