Ranking 10 miejsc, które warto zobaczyć – Booking. Polskie miasto na liście!

Booking przygotował ranking 10 miejsc, które z pewnością gotowe są sprostać oczekiwaniom klientów podczas kolejnych podróży. Co ciekawe, na liście znalazło się polskie miasto! Sprawdźcie, co warto wziąć pod uwagę przy następnych wyprawach, co warto zwiedzić, gdyż te miejsca zapierają dech w piersiach! 

Ranking 10 miejsc, które warto odwiedzić – Booking

Portal Booking przygotował ranking 10 miejsc, które w roku 2020 powinny zaoferować podróżnikom najlepsze doświadczenia. Chodzi o miejsca nietypowe, które zaskoczą oraz sprawią, że będziemy chcieli tam wrócić. To zbiór miejsc z całego świata i co ciekawe, znalazło się tam polskie miasto. Sprawdźcie sami.

Gżira (Malta)

Jest miastem w okolicy północno-wschodniej części Malty. Widoki, które oferuje to miejsce, to połączenie turkusowej, przejrzyście czystej wody z widokiem na port Marsamxett. Nie zabraknie tam miejsc do zwiedzania, gdyż znajdziecie tam słynny Fort Manoel, łuk triumfalny czy barokowy kościół z XX wieku.

 

Ninh Bình (Wietnam)

Miasto w północnej części Wietnamu, gdzie znajduje się najstarszy park narodowy. Dodatkowo, można odwiedzić pobliskie wioski, chociażby pływającą wioskę Kênh Gà. Najlepiej zwiedzać to miejsce płynąc łodzią, zieleń rozprzestrzenia się przez większość obszaru.

Salta (Argentyna)

Miejsce w Argentynie, które koniecznie trzeba zobaczyć. Znajduje się na wysokości 1200 m.n.p.m. i liczy ponad 400 tysięcy mieszkańców. Rozwój handlu, jak i lokalnych biznesów zapewni poznanie tego miejsca w 100%. Można przez chwile poczuć się jakby mieszkało się tam od lat.

Na liście znalazło się również Świnoujście! Polakom go przedstawiać nie trzeba, jednak cieszy nas fakt, iż zwróci to uwagę na ludzi mieszkających za granicą! Rezerwat przyrody, szlaki kajakowe oraz zapierający dech w piersiach zachód słońca – to nie wszystko, co oferuje polskie miasto. Poniżej sprawdźcie wideo – to przedsmak wycieczki do polskiego miasta.

 

 

Kolejnym przystankiem jest miasto w północno-zachodnich Indiach, czyli Dźodhpur. Nazywane, nie bez powodu, Indiami w kolorach błękitu. Niesamowita architektura, a dookoła pustynia. Ogromna liczba niebieskich domów to przyjemność dla oka.

Japonia również znalazła się w rankingu, a mowa o Takamatsu. Miasto portowe nad Morzem Wewnętrznym Seto. Nie bez powodu, znajdziecie tam jedne z najpiękniejszych ogrodów świata. Nie zabraknie też miejskiego charakteru.

Zostały ostatnie trzy propozycje, mianowicie San Juan (stolica Portoryko), Žabljak (Czarnogóra) oraz Erywań w Armenii.

Z pewnością ktoś znajdzie coś dla siebie i zaplanuje swój urlop, udając się w jedno z tych miejsc.

źródła zdjęć: Instagram, Pinterest

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.