Innowacyjna zmiana w branży handlowej – sklep Take & Go bez personelu już w Polsce!

To z pewnością innowacyjna zmiana w branży handlowej, gdyż w Poznaniu pojawił się pierwszy sklep Take&Go. Na czym dokładnie to polega? Wszystko jest bardzo proste i wystarczy zainstalować odpowiednią aplikacje. Co ciekawe, w środku nie spotkasz żadnego pracownika. a kasy nie przypominają tych aktualnie obecnych. 

Sklep Take&Go Poznań

W Poznaniu, firma Surge Cloud postanowiła otworzyć pierwszy sklep samoobsługowy. I to w pełnym tego słowa znaczeniu. Znajduje się przy przy ul. Półwiejskiej. Jednak zanim stał się on dostępny dla wszystkich, przeszedł dni testowe. Wszystko po to, aby zminimalizować błędy. Przez okres 2 miesięcy chętni sprawdzali działanie oraz wymieniali się informacjami, co trzeba tam zmienić.

Jesteśmy ciekawi czy taka forma robienia zakupów sprawdzi się w naszym kraju. Różni się znacznie od obowiązujących norm, gdyż w sklepach Take&Go nie znajdziecie obsługi. Jedynie co jakiś czas pojawi się pracownik, który uzupełni towar na półkach.

ZOBACZ TAKŻE: ZALANDO OTWIERA SKLEP STACJONARNY Z ODZIEŻĄ UŻYWANĄ

Sklep Take&Go jak działa

To innowacyjna zmiana w branży handlowej i może wiele ułatwić. Co zrobić, aby rozpocząć zakupy? Po pierwsze, należy ściągnąć aplikację Take&Go, która dostępna jest w wersji na Androida, jak i na iOS. Rejestracja to podanie danych takich jak imię i nazwisko i dane karty płatniczej. Aby wejść do środka, wystarczy zeskanować kod QR, który wygeneruje aplikacja. Chwilę później na bramce również należy go zeskanować.

W sklepie znajduje się darmowa torba materiałowa, którą śmiało można użyć. Rozpoczynacie zakupy i co ciekawe, do dyspozycji macie 1000 produktów. Oprócz podstawowych rzeczy typu woda, kawa, słodycze – pojawią się też gotowe dania, przygotowane specjalnie dla sieci sklepów. Jednak pamiętajcie – w tych miejscach nie kupicie alkoholu i papierosów.

Dodatkowo, na specjalnych ekranach wyświetlają się aktualne promocje. Strzałki na podłodze kierują do miejsca, gdzie można zakończyć zakupy. I jest to bardzo proste, gdyż kolejny raz wystarczy zeskanować kod QR a wszystkie produkty mają kody RFID, co umożliwia automatyczne kasowanie. Zatwierdza się transakcję a potwierdzenie dostajecie na maila. Z dnia na dzień liczba klientów rośnie.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.