Na tych plażach zakazali budowania zamków z piasku – turyści oburzeni

Na tych plażach zakazali budowania zamków z piasku – taki komunikat podały służby we Włoszech. Decyzja zdziwiła turystów, jednak jest ona solidnie uargumentowana, gdyż chodzi głównie o bezpieczeństwo. W przypadku akcji ratunkowej, takie „budowle” mogą w znaczny sposób utrudnić całą procedurę. 

Zakaz budowania zamków z piasku

Zakaz stawiania zamków z piasku wprowadzono w mieście Cavallino, niedaleko Wenecji. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc, gdyż w okresie wakacyjnym odwiedza ją bardzo dużo turystów. Jednak im, jak i mieszkańcom, pomysł nie przypadł do gustu. Nie potrafią zrozumieć decyzji lokalnych władz, gdyż nie wyobrażają sobie wypoczynku bez piaskowych budowli.

Jak informują media, mianowicie dziennik La Stampa, władzą chodzi głównie o fakt, iż takie rzeczy mogą utrudniać akcje ratunkowe w takich miejscach. To ich główny argument. Dodatkowo, dotyczy się to wszelakich przedmiotów, które mogłyby przeszkodzić w transporcie poszkodowanych osób.

Sprzeciw mieszkańców i turystów – na tych plażach zakazali budowy

Niestety ta decyzja spotkała się ze sprzeciwem przede wszystkim rodziców, którzy nie wyobrażają sobie, aby zakazywać dzieciom budowania zamków z piasku. To element każdych wspólnych wakacji. Może to skutkować przeniesieniem się turystów do pobliskich, innych plaż.

Co ciekawe, wiele osób na tamtejszej plaży, ustawia leżaki już nawet w wodzie. Dlatego władze zwracają uwagę na fakt, iż jest to dobre rozwiązanie. Przede wszystkim chodzi o bezpieczeństwo i możliwość szybkiej reakcji. Podobno na innych plażach zakazano na przykład kopania popularnych dołów łopatkami dla dzieci, gdyż istnieje ryzyko, że ktoś podczas spaceru tam wpadnie. Jesteśmy ciekawi jak rozwinie się ta sytuacja i jak ludzie będą się do tego dostosowywać, gdyż nie spotkała się ona z aprobatą. Spora liczba osób jest oburzona.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.