Ile jeszcze potrwa wojna na Ukrainie? Fatalne doniesienia

maxar pokazuje nowe zdjęcia

Ile jeszcze potrwa wojna na Ukrainie? Głos w tej sprawie zabrała minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss. Niestety, trudno w tym przypadku mówić o pozytywnym przekazie. Jeśli wierzyć źródłom wiedzy Liz Truss, jesteśmy dopiero na początku konfliktu, który może potrwać naprawdę bardzo długo. Brytyjka obawia się także tego, że Rosja zaatakuje inne pobliskie kraje. O jakich państwach mowa?

Ile jeszcze potrwa wojna na Ukrainie? Fatalne doniesienia – minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss zabrała głos w tej sprawie

Wojna na Ukrainie trwa już od końca lutego tego roku. Ukraińcy stawiają jednak dzielny opór, co skutkowało między innymi tym, że Rosjanie musieli wycofać się spod Kijowa. Niestety, jak na razie nie widać perspektyw zawieszenia broni. Jeszcze gorsze wieści przekazała minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii – Liz Truss. Jej zdaniem, wojna może potrwać jeszcze naprawdę długo. Truss w specjalnym przemówieniu mówiła, że działania zbrojne na Ukrainie mogą potrwać jeszcze nawet… 10 lat.

W o2.pl czytamy, że minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii nazwała Władimira Putina „zdesperowanym zbójeckim operatorem”, a kraj pod jego rządami ma być jeszcze mniej godny zaufania, niż swego czasu Związek Radziecki. To jednak nie koniec złych prognoz, które nie napawają optymizmem.

ZOBACZ TAKŻE: TO MOŻE ROZWŚCIECZYĆ WŁADIMIRA PUTINA! CZY ZACHÓD ZDECYDUJE SIĘ NA TAKI KROK WZGLĘDEM PREZYDENTA ROSJI I JEGO BLISKICH? USA BARDZO OSTROŻNE – MÓWI SIĘ O MOŻLIWEJ ESKALACJI KONFLIKTU. O CO DOKŁADNIE CHODZI?

Rosja nie zatrzyma się na Ukrainie? Wymienia się kolejne kraje, które znajdują się w jej pobliżu

Ewentualny bardzo długotrwały konflikt zbrojny to nie jedyne złe wieści. Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss ma jeszcze inne obawy. Dotyczą one kolejnej agresji w wykonaniu Rosji – tym razem na kraje takie jak Mołdawia czy Gruzja.

Jak podaje o2.pl, politycy z zachodu obawiają się, że stanie się tak, gdy Rosja odniesie sukces na Ukrainie. Portal o2.pl pisze wprost:

To z kolei spowoduje niewyobrażalną nędzę w Europie oraz katastrofalne konsekwencje.

źródło: o2.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.