To może rozwścieczyć Putina! Czy zdecydują się na takie posunięcie?

to może rozwścieczyć putina

To może rozwścieczyć Putina! Czy jednak Zachód zdecyduje się na tego typu posunięcie? Jak się okazuje, chodzi o Alinę Kabajewą, czyli domniemaną partnerkę prezydenta Rosji. Mianowicie, już od dłuższego czasu rozważa się nałożenie sankcji na kobietę, z którą Władimir Putin – zdaniem mediów – doczekał się trójki lub nawet czwórki dzieci. W portalu o2.pl czytamy jednak, że ewentualne uderzenie w Alinę Kabajewą mogłoby okazać się bardzo osobistym ciosem w Putina i zwyczajnie go rozwścieczyć. „The Wall Street Journal” uważa nawet, że uderzenie w Kabajewą może doprowadzić do eskalacji konfliktu na linii Rosja-USA.

To może rozwścieczyć Putina! Czy ktoś zdecyduje się jednak na tak odważne posunięcie?

Bardzo interesujące doniesienia docierają z zagranicznych mediów. Jak się okazuje, możliwe jest nałożenie sankcji na Alinę Kabajewą, czyli domniemaną partnerkę Władimira Putina. W zależności od źródeł podaje się, że ma on z nią trójkę lub czwórkę dzieci. Portal o2.pl zauważa, że jako jedna z nielicznych osób z bliskiego grona prezydenta Rosji, nie jest ona objęta żadnymi sankcjami. Nie jest to jednak przypadek. Zachód ma się bowiem obawiać, że to mogłoby rozwścieczyć Putina. Uważa się, że bardzo osobisty cios w Rosjanina może skutkować jego gniewem.

„The Wall Street Journal” podaje dodatkowo, że ewentualne nałożenie sankcji na Alinę Kabajewą może sprawić, że dojdzie do eskalacji na linii Rosja-USA. Także „The Wall Street Journal” twierdzi, że Kabajewa może liczyć na wielkie zaufanie Putina. Kreml uważa jednak, że Putina z kobietą łączy jedynie wspólne potomstwo.

ZOBACZ TAKŻE: CO ZA WPADKA W „FAKTACH” NA TVN! TE SŁOWA NIGDY NIE POWINNY TAM PAŚĆ! JAK DO TEGO DOSZŁO? JEST NAGRANIE! [WIDEO]

Urzędnicy w USA mają gotowy pakiet sankcji na Alinę Kabajewą – ale podejrzewają, że ich wprowadzenie sprawi, iż Putin wpadnie w gniew

Portal o2.pl podaje, że urzędnicy w USA przygotowali już nawet pakiet sankcji na Kabajewą, która ma zamieszkiwać z dziećmi w luksusowej willi w Szwajcarii. Zwlekają jednak z ich oficjalnym nałożeniem, gdyż mają realnie obawiać się reakcji Putina. „The Wall Street Journal” przytacza wypowiedź osoby z Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych Departamentu Skarbu USA. Cytuję ją portal o2.pl – urzędnik miał powiedzieć wprost:

Istnieje szansa, że Putin mógłby zareagować w sposób agresywny.

USA obawia się, że to mogłoby negatywnie wpłynąć na negocjacje Rosji ze stroną ukraińską. Tym samym ewentualne doprowadzenie do pokoju, stałoby się o wiele trudniejsze.

źródło: o2.pl, The Wall Street Journal

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.