Policja udaremniła nielegalną galę MMA – w walkach miały brać udział dzieci!

Walki MMA dzieci

Policja zajęła się sprawą nielegalnie organizowanej gali MMA, w której miały brać udział osoby nieletnie i dzieci. Służbom udało się udaremnić sportowe wydarzenie. Organizatorami okazali się młodzi mężczyźni – 18-latek i 17-latek. 

Fenomen gal MMA w Polsce

Nie da się ukryć, że gale MMA cieszą się w naszym kraju ogromną popularnością i oglądalnością. Obecnie widzowie mogą regularnie podziwiać starcia swoich ulubionych gwiazd i twórców internetowych, którzy w oktagonie prezentują swoje sportowe umiejętności. Tego typu rozrywka okazała się absolutnym strzałem w dziesiątkę, a kolejni przedsiębiorcy decydują się na organizację eventu.

ZOBACZ TAKŻE: UKRAIŃSKI BURGER – NOWA KANAPKA W POLSKIM MCDONALD’S

Włodarze informują o coraz to nowych pomysłach na walki, a przeciwnicy dobierani są nie tylko pod względem swoich wymiarów czy umiejętności. Liczy się przede wszystkim show i zysk.

Policja udaremniła nielegalną galę MMA z udziałem nieletnich

Jak się okazuje, w galach MMA biznes dostrzegli również młodzi mężczyźni z Chorzowa, którzy zdecydowali się organizować nielegalne walki dla nieletnich. Pierwsze tego typu spotkanie okazało się strzałem w dziesiątkę, dlatego postanowili iść o krok dalej.

Młodzi włodarze założyli w mediach społecznościowych oficjalny profil, na którym ogłaszano kolejnych zawodników. Część z nich nie miała nawet 18 lat. Wstęp na oficjalną galę kosztował w zależności od typu wejściówki, od 3 do 8 zł.

Sprawą zainteresowała się policja. Początkowo informacje te brzmiały abstrakcyjnie, jednak funkcjonariusze postanowili zbadać sprawę. Okazało się, że za organizację walk odpowiada 18-latek i 17-latek.

Dorosłym organizatorom grozi do trzech lat więzienia, a każdy z nieletnich indywidualnie będzie odpowiadał za swoje czyny przed sądem rodzinnym – poinformowała śląska policja.

Ustalono również, że podobne wydarzenie miało miejsce również około miesiąc temu.

 

źródło: Śląska Policja, polsatnews.pl, zdjęcie – Instagram, Śląska Policja

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.