Szczepionki Pfizer i BioNTech nie dla alergików! Dwoje pracowników służby zdrowia z powikłaniami!

Szczepionki Pfizer i BioNTech

Brytyjski regulator leków ostrzega, że szczepionki Pfizer i BioNTech u osób, które w przeszłości przeszły silne reakcje alergiczne nie powinny być przez nie przyjmowane. U dwójki pracowników służby zdrowia wystąpiła silna reakcja alergiczna.

Na szczepionkę przeciw COVID-19 czeka niemal cały świat. Okazuje się jednak, że po tym, jak Wielka Brytania rozpoczęła już szczepienia, u kilku osób wystąpiły silne reakcje alergiczne. Po tych incydentach brytyjski regulator leków ostrzega. Osoby, które w przeszłości przechodziły silne reakcje alergiczne, przed przyjęciem szczepionki informowały o tym lekarzy. Okazuje się, że już są pierwsze osoby, u których szczepionka wywołała powikłania.

Szczepionki Pfizer i BioNTech nie dla alergików!

Od kiedy powstała szczepionek Pfizer i BioNTech w mediach pojawia się coraz więcej informacji na temat tego, jak osoby zaszczepione zareagowały na podany preparat. Podczas badań klinicznych zaszczepiło się ponad 20 000 osób, jednak wówczas osoby z historią alergiczną nie były brane pod uwagę. Okazuje się jednak, że dwoje pracowników brytyjskiej służby zdrowia, źle zareagowało na szczepienia.

Jak to często bywa w przypadku nowych szczepionek, po tym, jak dwie osoby mające w przeszłości znaczące reakcje alergiczne zareagowały negatywnie, MHRA zapobiegawczo zaleciła, żeby osoby, u których występują znaczące reakcje alergiczne, nie przyjmowały tego szczepienia. – powiedział prof. Stephen Powis.

Osoby, które źle zareagowały na szczepionkę, doznały reakcji anafilaktoidalnej, która jest dużo łagodniejsza od anafilaktycznej. Jak donoszą media, obie poddały się leczeniu i powoli wracają do zdrowia. Co więcej, June Raine, która jest szefową agencji, która dopuściła szczepionkę Pfizer i BioNTech, powiedziała po tych incydentach, że jest to jedyny słuszny krok:

Teraz gdy mamy już takie doświadczenie, był to jedyny słuszny krok

Nie da się ukryć, że szczepionki, które powstały bardzo szybko wzbudzają wiele kontrowersji. Trzeba podkreślić, że reakcje alergiczne na podanie szczepionki występowały też w przypadku innych, które od lat są w obiegu np. na grypę. Zaznaczmy, że osoby, u których wystąpiła reakcja alergiczna na szczepionkę przeciw COVID-19 w przeszłości przeszły bardzo poważne reakcje alergiczne i cały czas mają przy sobie ampułkę z adrenaliną. Okazuje się również, że szczepionki Pfizer i BioNTech mogą powodować powikłania u osób, które miały reakcje alergiczne nie tylko na leki, ale również żywność i inne szczepionki.

Wielka Brytania, jako jeden z pierwszych krajów rozpoczęła szczepienia. Dzięki temu odporność na koronawirusa ma uzyskać 20 milionów tamtejszej populacji.

Zobaczcie również: Wielka Brytania oficjalnie zaczyna szczepienia na koronawirusa! Preparat Pfizer i BioNTech

Źródło: Rmf.fm, Onet.pl, YouTube.