Greta Thunberg zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla 2020

greta thunberg zgłoszona

Greta Thunberg zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla 2020! Szwedzka młoda aktywistka, nominowana do tego wyróżnienia jest już po raz drugi z rzędu. Tym razem jej kandydaturę zgłosili posłowie z Danii. Politycy są zdania, że 17-latka przeciera szlaki, uświadamia i daje szansę na lepszą przyszłość dla naszej planety.

Greta Thunberg już zgłoszona do Pokojowej Nagrody Nobla 2020

Czy młoda szwedzka aktywistka zdobędzie Pokojową Nagrodę Nobla w roku 2020? Na pewno jest ku temu bliżej niż dalej, gdyż jej kandydatura została już oficjalnie zgłoszona. Greta Thunberg o zaszczytne miano walczyła także w minionym roku, jednak wtedy tytuł trafił do premiera Etiopii – laureatem nagrody został Abiy Ahmed. Za zgłoszenie 17-latki do tegorocznej edycji plebiscytu, odpowiedzialni są duńscy posłowie z Partii Lewicy – Jens Holm oraz Hakan Svenneling. Obaj panowie są zdania, że Greta niezwykle ciężko pracuje na to, aby rządzący światem wreszcie zauważyli problemy, które rzeczywiście występują, a o których rzadko się mówi (lub zwyczajnie się je ignoruje).

ZOBACZ TAKŻE: NAJNOWSZY RAPORT Z CHIN – W WUHAN I OKOLICACH UMIERA CORAZ WIĘCEJ ZARAŻONYCH KORONAWIRUSEM OSÓB. ŚWIATEŁKIEM W TUNELU JEST LICZBA WYZDROWIAŁYCH. PIERWSZY PRZYPADEK ZACHOROWANIA W BELGII!

Kandydatów zgłaszać można było do 1 lutego

W sieci momentalnie zaroiło się wpisów, dotyczących tego, że zgłoszenie Grety do walki o Pokojową Nagrodę Nobla nastąpiło tak wcześnie. Nie wszyscy mają jednak świadomość, że zgłoszenia należy dokonać już do początku lutego. Stąd też nie było czasu na zwłokę.

Zgłoszenia przyjął Norweski Komitet Noblowski – warto jednak dodać, że nigdy nie są one przez tę organizację komentowane. Wszystko jest tajne, a jeśli już ktoś ujawni konkretne kandydatury – przeważnie są to organizacje i osoby, które zgłaszają swoich kandydatów.

Greta Thunberg „człowiekiem roku 2019”

O Grecie Thunberg głośno jest już od 2018 roku. Aktywistka rodem ze Szwecji, zasłynęła z płomiennego przemówienia na Szczycie Klimatycznym. Co więcej, przed rokiem uznano ją człowiekiem roku amerykańskiego, popularnego magazynu „Time”. Czy Nagroda Nobla będzie kolejnym krokiem w karierze Grety?

źródło zdjęcia: svt.se

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.