Pet Playlist w Spotify – muzyka dla zwierzaków

Pet Playlist w Spotify to propozycja dla właścicieli zwierzaków, które zostają same w domu. Jest to nowa opcja serwisu streamingowego Spotify. Umożliwia ona układanie specjalnych playlist z muzyką dla zwierząt zostających w domu. Wszystko po to żeby umilić im czas.

 

Pet Playlist w Spotify

Pet Playlist to konfigurator, który pozwala układać listy z muzyką, którą lubimy i którą słuchamy na co dzień. Ma to pomóc zwierzętom w lepszym znoszeniu samotnego czasu kiedy właścicieli nie ma w domu. Na takiej liście znajdzie się kilkadziesiąt piosenek. Opcję tę jako pierwszy wprowadza serwis Spotify.

 

Układanie Pet Playlisty

Aby ułożyć Pet Playlistę musimy na początek określić gatunek zwierzęcia zostającego samotnie w domu. Ważne jest też, aby dodać do tego cechy charakteru zwierzaka. Następnie dodajesz własne preferencje muzyczne. Ważne, aby pies lub kot, który zostaje sam w domu, słuchał muzyki, do której jest przyzwyczajony. Nowe dźwięki mogą być bowiem stresujące dla zwierzęcia. Uzupełnieniem profilu może być imię zwierzaka. Oprócz tego do profilu możesz też dodać zdjęcie psa lub kota. Wtedy program generuje playlistę. Pet Playlist zawiera kilkadziesiąt spersonalizowanych utworów.

 

Spotify – co to jest?

Spotify to medium strumieniowe oferujące dostęp do muzyki i podcastów na licencji freemium. Serwis jest medium szwedzkim. Prezentuje społecznościowe podejście do słuchania i odkrywania nowej muzyki. Spotify powstało w 2006 roku. Obecnie dostępne jest w 79 krajach – w Europie, obu Amerykach, Australii, Nowej Zelandii i w niektórych państwach azjatyckich i afrykańskich. W III kwartale 2019 roku Spotify miał 141 milionów użytkowników podstawowej wersji czyli takiej, w której treści przeplatane są reklamami. Z kolei z płatnej wersji w tym czasie, czyli bez reklam, na całym świecie korzystało 113 milionów użytkowników.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.