Gigantyczne pieniądze dla TVP i Polskiego Radia! Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową!

Gigantyczne pieniądze dla TVP

Gigantyczne pieniądze dla TVP i Polskiego Radia ponownie trafią na ich konta z kieszeni podatników. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na rok 2021, w której zapisano rekompensatę dla mediów państwowych, która wynosi niemal 2 mld złotych!

W czwartek kancelaria prezydenta poinformowała, że Andrzej Duda złożył swój podpis na ustawie budżetowej. Co więcej, parlament zdecydował się na przyjęcie tylko 8 zgłoszonych w senacie poprawek. Jak się okazuje, wśród nich znalazł się zapis, przez który media państwowe nie dostałyby tak ogromnego zastrzyku gotówki.

Zobaczcie również: Kolejne 2 mld dla TVP – kwotę wpisano do ustawy budżetowej!

Gigantyczne pieniądze dla TVP i Polskiego Radia!

Jacek Kurski bez wątpienia może się cieszyć z kolejnych ogromnych pieniędzy, które trafią na konto Telewizji Polskiej i Polskiego Radia. Od kilku lat gigantyczne pieniądze dla TVP wzbudzają ogromne kontrowersje. Wszystko wskazuje na to, że i tym razem nie będzie inaczej. Tylko w ciągu czterech lat media publiczne mogły liczyć na kwotę w okolicach 4,8 mld złotych. Większość tej kwoty została przyznana mediom publicznym z tytułu rekompensaty za straty spowodowane utraceniem środków z abonamentu.

Kolejna transza będzie możliwa do wypłacenia dzięki poniższemu zapisowi, który brzmi:

Minister finansów jest upoważniony do przekazania, na polecenie Prezesa Rady Ministrów, wydane w związku z wnioskiem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jednostkom publicznej radiofonii i telewizji skarbowych papierów wartościowych, jako rekompensatę z tytułu utraconych w roku 2021 wpływów z opłat abonamentowych z tytułu zwolnień- czytamy w ustawie.

Zaznaczyć trzeba, że tak potężny zastrzyk gotówki trafi na konto TVP i Polskiego Radia z pieniędzy podatników. Nie da się ukryć, że gigantyczne pieniądze dla TVP od lat wzbudzają kontrowersje. Jednak wszystko wskazuje na to, że kolejny rok z rzędu media publiczne będą mogły liczyć na wsparcie ze strony państwa. Jakiś czas temu w mediach głośno było również o pieniądzach na spoty reklamowe promujące noszenie maseczek. Jak podał Onet, Ministerstwo Zdrowia opłaciło emisję spotów nie tylko dla TVP ale również dla TVN i telewizji Polsat. Każda z tych stacji mogła liczyć na 2 mln złotych brutto.

Źródło: WP.pl