Kolejny zgon po szczepieniu na koronawirusa – znamy szczegóły!

Którzy politycy się zaszczepili?

Kolejny zgon po szczepieniu na koronawirusa! Niepokojące wiadomości docierają tym razem z powiatu ciechanowskiego. 49-letni mężczyzna zmarł kilka dni po przyjęciu szczepionki na Covid-19. Odczuwał duszności, a następnie doszło do zatrzymania krążenia. Przypadek ten umieszczono w raporcie o niepożądanych odczynach poszczepiennych. To kolejna osoba, która zmarła niedługo po przyjęciu dawki.

Kolejny zgon po szczepieniu na koronawirusa

Do zgonu poszczepiennego doszło w powiecie ciechanowskim. Jak informuje raport o niepożądanych skutkach szczepionki, 49-letni mężczyzna kilka dni po przyjęciu dawki źle się poczuł. Odczuwał duszności i stracił przytomność. Mimo przeprowadzonej akcji ratowniczej pacjenta nie udało się uratować. Powodem śmierci miało być zatrzymanie krążenia. Mężczyzna przyjął pierwszą dawkę szczepionki na Covid-19 dokładnie 21 stycznia. Sześć dni później, czyli 27 stycznia jego stan zdrowia pogorszył się, wskutek czego zmarł. Jak podaje „Fakt”, 49-latek mieszkał w Domu Pomocy Społecznej.

Nie mamy informacji o chorobach dodatkowych. Niemniej jednak był pensjonariuszem DPS co świadczy o tym, że wymagał opieki – powiedziała Agnieszka Pochrzęst-Motyczyńska z biura prasowego ministerstwa zdrowia w rozmowie z „Faktem”.

ZOBACZ TAKŻE: WSTĘPNE WYNIKI SEKCJI ZWŁOK MĘŻCZYZNY, KTÓRY ZMARŁ PO PRZYJĘCIU SZCZEPIONKI NA COVID-19!

Warto dodać, że w Polsce zaszczepiono już ponad milion osób, przy czym drugą dawkę otrzymało ponad 150 tys. osób. Od rozpoczęcia szczepień zgłoszono do sanepidu 588 niepożądanych skutków poszczepiennych, przy czym 492 miały charakter łagodny i były związane m.in. bólem ręki w miejscu wkłucia i zaczerwienieniem.

Kolejny zgon po szczepieniu na koronawirusa to 49-letni mężczyzna z powiatu ciechanowskiego, jednak Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że śmierć pacjentów nie jest bezpośrednio związana z przyjęciem dawki. Na dniach media informowały o przypadku 73-latka z Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, a także śmierci 85-letniej kobiety, która zaraz po otrzymaniu dawki szczepionki doznała udaru. Warto jednak dodać, że pacjentka cierpiała na inne choroby, takie jak miażdżyca, niewydolność krążeniowa czy nadciśnienie. Według lekarza śmierć kobiety nie miała żadnego związku z przyjęciem szczepionki.

 

źródło: wiadomosci.wp.pl, o2.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.