Nowa Tesla wyposażona w konsolę! Zagramy na niej w Wiedźmina 3 i Cyberpunka 2077

Nowa Tesla

Tesla nie przestaje zaskakiwać. Od dłuższego już czasu wyczekiwano na ulepszoną wersję Tesli Model S. I oto jest! Nowa Tesla Model S Plaid oraz Tesla Model S Plaid+ z wbudowaną konsolą o mocy 10 TFLOPS. Podczas podróży autem można więc będzie zagrać w Wiedźmina 3 czy Cyberpunka 2077. Poznajcie szczegóły!

Nowa Tesla wyposażona w konsolę

Elon Musk przedstawił światu udoskonaloną wersję Tesli Model S, która co ciekawe będzie najszybciej przyspieszającym samochodem na świecie. Auto ma rozpędzać się do 100 km/h w niecałe 2,1 sekundy. To jednak nie koniec rewelacji. Na desce rozdzielczej usytuowano 17-calowy ekran o rozdzielczości 2200×1300 pikseli. Kolejny znajduje się tuż przed pasażerami siedzącymi z tyłu. Okazuje się, że Nowa Tesla Model S Plaid oraz Tesla Model S Plaid+ ma wbudowaną konsolę o mocy 10 TFLOPS. Na wizualizacji widać ikonę Wiedźmina 3, jednak Elon zapewnił, że istnieje możliwość grania w inne gry. Wspomniał także o najnowszym dziele Polaków – Cyberpunku 2077. Użytkownicy konsoli zagrają na niej korzystając z bezprzewodowych padów. W samochodzie znajdzie się również 22-głośnikowy i 960-watowy system audio z aktywną redukcją szumów. Auto zostało wyposażone także w porty USB-C dla każdego pasażera. Nowa Tesla kosztuje 119 tysięcy dolarów, czyli około 450 tysięcy złotych.

ZOBACZ TAKŻE: ZAKAZ DIESLA W 37 POLSKICH MIASTACH – ZOBACZ LISTĘ!

Do 10 teraflopa mocy obliczeniowej umożliwia granie w samochodzie na poziomie najnowszych konsol. Zgodność z kontrolerem bezprzewodowym umożliwia grę z dowolnego siedzenia – napisał na swoim Twitterze dziennikarz Geoff Keighley, znany z prowadzenia programu gier wideo GameTrailers TV.

Warto wspomnieć, ze Tesla jest niezwykle rozwojową firmą, a w czwartym kwartale 2020 roku odnotowała aż 903 mln $ dochodu. W porównaniu do poprzedniego roku to aż dwukrotnie więcej.

źródło: twitter.com, donald.pl, ithardware.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.