Fernando Santos zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji! Wielka wpadka prezesa PZPN

to wymyślił fernando santos

Fernando Santos zaprezentowany jako nowy selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski. Polski Związek Piłki Nożnej w końcu oficjalnie przestawił nowego szkoleniowca biało-czerwonych. To bardzo doświadczony fachowiec, który ostatnio z sukcesami prowadził reprezentację Portugalii. Jak się jednak okazuje, jego zatrudnienie będzie sporo kosztować PZPN. Santos będzie najlepiej opłacanym selekcjonerem w historii polskiej kadry. Na prezentacji Santosa nie zabrakło jednak wielkiej wpadki ze strony Cezarego Kuleszy. Szczegóły poniżej.

Fernando Santos zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji!

A więc można powiedzieć to już oficjalnie – Fernando Santos został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Przez ostatnie dni w kontekście tej roli więcej mówiło się o innym Portugalczyku – Paulo Bento. Na ostatniej prostej, tuż przed ogłoszeniem nowego trenera okazało się jednak, że Polskę poprowadzi bardzo doświadczony Santos.

Fernando Santos jeszcze na poprzednim mundialu był selekcjonerem reprezentacji Portugalii. Z tamtą drużyną związany był już od 2014 roku, zdobywając po drodze tytuł Mistrza Europy w roku 2016. Na Mistrzostwach Świata w Katarze Portugalia dotarła do ćwierćfinału, gdzie dość sensacyjnie przegrała z reprezentacją Maroka.

Wielka wpadka na konferencji prasowej. „Felipe Santos”

Co ciekawe, na prezentacji Fernando Santosa nie obyło się bez wpadki. Na samym początku, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Cezary Kulesza – pomylił imię nowego sternika biało-czerwonej kadry. Kulesza przedstawił Fernando Santosa jako „Felipe Santosa”. Nie umknęło to uwadze mediów i kibiców. Na Twitterze już teraz roi się od prześmiewczych wpisów, odnoszących się do tej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE: PILNE: nowy selekcjoner wylądował w Warszawie. Wielkie zaskoczenie, zdjęcia z lotniska [FOTO]

Ile zarobi Fernando Santos? Kosmiczne pieniądze dla nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Już teraz wiadomo jak będą wyglądać zarobki Fernando Santosa jako trenera polskiej reprezentacji. Media donoszą, że kwota osiągnie wysokość nawet 2,5 miliona euro rocznie. Portal obcas.pl wylicza:

Za przepracowany miesiąc z polską kadrą zarobi 208 tys. euro miesięcznie, co przy obecnym kursie daje blisko milion złotych!

źródło: Twitter, YouTube, obcas.pl; foto: zrzut ekranu YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.