Facebook otrzyma twoje dane z WhatsAppa – jeśli się nie zgodzisz, aplikacja zostanie zablokowana!

Facebook otrzyma twoje dane

Facebook otrzyma twoje dane z WhatsAppa! Mowa tu m.in. o historii płatności, spisie połączeń, lokalizacji czy numerach telefonu. Oczywiście istnieje możliwość nie wyrażenia zgody na przekazywanie danych, jednak wtedy aplikacja zostanie zablokowana. 

Facebook otrzyma twoje dane z WhatsAppa

WhatsApp cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Z aplikacji korzysta ponad 2 mld osób z całego świata. Spora część użytkowników Messengera zrezygnowała z niego właśnie na korzyść WhatsAppa, głównie za sprawą większej anonimowości i lepszego kodowania wiadomości. Agencja Reutera donosi jednak, że już wkrótce spora część danych zostanie przeniesiona do Facebooka. Mowa tu o m.in. historii płatności, wykonanych zakupach, lokalizacji, spisie połączeń, numerach telefonów, adresie e-mail i wielu innych. Facebook wciąż chce się wzbogacać, dlatego potrzebuje tych danych do ulepszenia swoich produktów oraz reklam. Warto zaznaczyć, że nowe warunki nie dotyczą krajów Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii. Użytkownicy mają czas do 8 lutego, aby wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych. Jeżeli potwierdzisz zgodę – Facebook otrzyma twoje dane. Jeśli jednak nie zaakceptujesz zmiany to stracisz dostęp do swoich kont.


ZOBACZ TAKŻE: WHATSAPP Z NOWĄ OPCJĄ – ZNIKAJĄCE WIADOMOŚCI. JAK DZIAŁA?

Użytkownicy szukają nowych aplikacji. Które warto wybrać?

Zaniepokojeni internauci, którzy śledzą kolejne zmiany w mediach społecznościowych poszukują alternatywy dla popularnego WhatsAppa czy Messengera. Jednymi z polecanych komunikatorów, które zyskują na popularności są: Telegram i Signal. Pierwszy z nich jest niezwykle prosty w użyciu i co ważne – dba o naszą prywatność. Aplikacja nie przekazuje naszych danych osobom trzecim, a ponadto daje możliwość kodowania wiadomości i szyfrowania czatów. Niektóre z nich można zaprogramować tak, aby wiadomości same ulegały samozniszczeniu po upływie ustalonego czasu i to na obu urządzeniach.

Signal natomiast to szyfrowana aplikacja komunikacyjna, która swoimi opcjami bardzo przypomina WhatsApp, przy czym zdecydowanie bardziej chroni naszą prywatność. Za pośrednictwem aplikacji możemy wysyłać wiadomości pisane, głosowe oraz prowadzić wideorozmowy

Pamiętaj, że Facebook nie otrzyma twoich danych, o ile nie wyrazisz na to zgody!

 

źródło: rmf24.pl, mobtech.interia.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.