Hotele, restauracje i turystyka zostaną „odmrożone” jako ostatnie w kolejce

hotele restauracje i turystyka

Hotele, restauracje i turystyka – to gałęzie gospodarcze, które wbrew oczekiwaniom społeczeństwa, odmrożone mają zostać jako ostatnie w kolejce. W wywiadzie dla Business Insider mówił o tym Jarosław Gowin, wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii. To kolejny cios w stronę przedsiębiorców po wczorajszym przedłużeniu obostrzeń. Z całej Polski docierają jednak głosy, że właściciele wielu biznesów zamierzają się zbuntować i otworzyć swoje lokale. Uważają bowiem, że po ich stronie stoi prawo. Kiedy jednak można liczyć na oficjalne odmrożenie gospodarki pod kątem hoteli, restauracji oraz szeroko pojmowanej turystyki?

Hotele, restauracje i turystyka zostaną „odmrożone” jako ostatnie w kolejce! Znamienne słowa wicepremiera – Jarosława Gowina

Kiedy rząd zdecyduje się na otwarcie hoteli, restauracji i turystyki? To pytanie Polacy zadają sobie coraz częściej, zwłaszcza od momentu, kiedy w naszym kraju zaczęła się akcja szczepień przeciwko COVID-19. Jak się jednak okazuje, to wcale nie oznacza, że obostrzenia momentalnie można odwołać. Mało tego – branże, które obecnie wydają się cierpieć najmocniej, otwarte prawdopodobnie zostaną dopiero w ostatniej kolejności. Mowa o wcześniej wspomnianych hotelach, restauracjach oraz właśnie turystyce. Wszystko w rozmowie z Business Insider potwierdził wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii – Jarosław Gowin:

Muszę jednak z góry uprzedzić, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy ostatnimi branżami na liście do odmrażania są turystyka, hotelarstwo i gastronomia. Wiele zależy od tempa akcji szczepienia.

ZOBACZ TAKŻE: GÓRALE O OBOSTRZENIACH – „OTWIERAMY BIZNESY, 18 STYCZNIA WRACAMY DO PRACY!”. CZY CZEKA NAS OGÓLNOPOLSKI BUNT PRZEDSIĘBIORCÓW? TAKIE SYGNAŁY DOCIERAJĄ Z CAŁEGO KRAJU

Warunkiem stopniowego odmrażania gospodarki jest brak pogorszenia się sytuacji epidemiologicznej

To, że hotele, restauracje i turystykę rząd planuje otworzyć jako ostatnie – już dobrze wiemy. Co natomiast z pozostałymi branżami, które cierpią z powodu koronawirusowych obostrzeń? Jak się okazuje, wszystko teraz zależy od formowania się sytuacji epidemiologicznej, na co także uwagę zwrócił wiceminister Gowin.

W rozmowie z Business Insider, Jarosław Gowin przyznał, że rząd duże nadzieje pokłada w szczepionce firmy Moderna. To właśnie ona może sprawić, że do normalnego funkcjonowania wrócimy szybciej:

Istotne jest, to kiedy na masową skalę ruszy produkcja preparatu firmy Moderna. Ta szczepionka jest znacznie łatwiejsza w użyciu i dystrybucji.

Warto dodać, że ostatniej doby w Polsce dokonano 54 781 szczepień.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.