Przedsiębiorcy mają dość i rozpoczynają bunt – rusza akcja #otwieraMY!

Przedsiębiorcy mają dość

Przedsiębiorcy mają dość! Zapowiada się ogólnopolski bunt przeciw przedłużeniu obostrzeń. Właściciele hoteli, restauracji, lodowisk, stoków narciarskich i wielu innych obiektów zapowiedziało, że już 18 stycznia otworzą swoje lokale. Liczą na wsparcie ze strony społeczeństwa i proszą służby o wyrozumiałość. Wszystko w ramach akcji #otwieraMY.

Przedsiębiorcy mają dość i rozpoczynają bunt

W dniu wczorajszym rząd zadecydował o przedłużeniu restrykcji przynajmniej do końca miesiąca. Przedsiębiorcy mają dość panujących obostrzeń. Ich firmy od wielu miesięcy nie zarabiają, a wielu z nich skończyły się już oszczędności. W związku z tak krytyczną sytuacją, obywatele postanowili się zjednoczyć i zorganizować ogólnopolską akcję #otwieraMY. Górale, restauratorzy z Legionowa, Radomia, Obornik Śląskich, Nowego Tomyśla i wielu innych zapowiedzieli, że już 18 stycznia, czyli w najbliższy poniedziałek, otworzą swoje lokale. Niektórzy nie chcą nawet czekać do przyszłego tygodnia i informują o otwarciu restauracji, hoteli, lodowisk i stoków jak najszybciej.

Dłużej czekać nie będziemy. Rozmawiałem dzisiaj z właścicielami wielu Restauracji w Legionowie, każdy z nas ma dosyć każdy ma rodziny i każdy ma prawo do pracy. Mamy pracowników za których jesteśmy odpowiedzialni. Otwieramy się w poniedziałek – informuje na Facebooku przedsiębiorca Maciej Adamski.

Co więcej, w ubiegłą sobotę w Gdyni odbyło się spotkanie przedsiębiorców, celem omówienia możliwości walki z kryzysem spowodowanym pandemią koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: GÓRALE O OBOSTRZENIACH – „OTWIERAMY BIZNESY, 18 STYCZNIA WRACAMY DO PRACY!”

Przedsiębiorcy mają dość. Bunt zapowiedzieli także górale, którzy nie ukrywają, że liczą na wsparcie ze strony społeczeństwa. Wielu z nich apelowało do służb o wyrozumiałość. Z góry zakładają, że zapewne ich odwiedzą.

źródło: nczas.com, twitter.com, businessinsider.com.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.