Eksplozje w polskich sklepach w Holandii – trzy wybuchy w ciągu dwóch dni!

Eksplozje w polskich sklepach

Eksplozje w polskich sklepach w Holandii! Wczoraj doszło do wybuchu w Aalsmeer niedaleko Amsterdamu oraz w małym miasteczku w prowincji Brabancja Północna, natomiast dziś w Beverwijku pod Amsterdamem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Polski MSZ poinformował o interwencji w ambasadzie Królestwa Niderlandów.

Eksplozje w polskich sklepach w Holandii!

Pierwszy wybuch miał miejsce w miejscowości Aalsmeer około godziny 3 nad ranem. Eksplozja była na tyle potężna, że poważnie uszkodziła sklep, pobliskie budynki i spowodowała zapalenie się samochodu stojącego nieopodal. Burmistrz Aalsmeet, Gido Kotte powiedział:

Dziś rano mieliśmy do czynienia z rodzajem aktu terrorystycznego. To cud, że nikt nie został ranny.

Właściciel sklepu nie ma pojęcia, kto może być odpowiedzialny za wybuch. Dodał również, że jego lokal nie jest powiązany z drugim sklepem, w których wybuchł około 80 kilometrów dalej, w miasteczku Heeswijk-Dinther w Brabancji Północnej. Tamtejsza eksplozja była na tyle silna, że oprócz zniszczenia polskiego sklepu, doszło również do poważnego naruszenia konstrukcji sąsiednich budynków. Policja ewakuowała prewencyjnie 20 osób.

ZOBACZ TAKŻE: TAJEMNICZA CHOROBA W INDIACH – SETKI CHORYCH I PIERWSZY ZGON!

Podobna sytuacja miała również dzisiaj. Jak informują holenderskie media, do wybuchu doszło dzisiaj około godziny 5:15 nad ranem w Beverwijk. W wyniku wybuchu zniszczeniu uległa fasada sklepu. Jak podaje NOS, budynek nie został uszkodzony na tyle, aby groziło mu zawalenie.

Markety w Beverwijk i Aalsmeer należą do tego samego właściciela. Zdaniem policji istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybuchy te są ze sobą powiązane – informują holenderskie media.


źródło: twitter.com, tvn24.pl, rmf24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.