Całodobowy telefon zaufania nie działa – Rzecznik Praw Dziecka ośmieszony na wizji! [WIDEO]

Całodobowy telefon zaufania

Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka był gościem RMF FM. Podczas rozmowy z Robertem Mazurkiem zapewniał, że telefon zaufania działa bez zastrzeżeń. Dziennikarz postanowił sprawdzić to na wizji, a prawda okazała się zgoła inna. Całodobowy telefon zaufania nie działa, a Rzecznik Praw Dziecka został ośmieszony na wizji.

Całodobowy telefon zaufania nie działa – Rzecznik Praw Dziecka ośmieszony na wizji!

Telefon zaufania stworzono, aby pomagać osobom zagubionym, smutnym, bezsilnym i nie radzącym sobie ze swoimi problemami. Służy on pomocą dzieciom oraz młodzieży i zapewnia anonimowość. Zamysł ten na pierwszy rzut oka wydaje się być świetnym rozwiązaniem dla wielu osób borykających się z trudnościami losu.

 

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo – mówił rzecznik praw dziecka.

Mikołaj Pawlak był dzisiejszym gościem Roberta Mazurka, który poruszył temat całodobowego telefonu zaufania. Dziennikarz poinformował, że telefon niestety nie działa 24 godziny na dobę.

Działa całą dobę. Proszę próbować, na pewno się pan dodzwoni. Cały czas śledzę działalność – zapewniał Pawlak.

Zaapelował również do dziennikarza, aby „nie siał fejków”, ponieważ jest przekonany iż wszystko działa bez zarzutów. Wówczas Robert Mazurek na wizji wykonał telefon do rzekomej całodobowej pomocy i w odpowiedzi usłyszał, że działa on jedynie od godziny 8:15 do 20:00. 

Ja tych nagrań nie znam. Za chwilę sprawdzę, dlaczego takie nagranie jest, co nie znaczy, że telefon nie działa – powiedział Pawlak.

Odpowiedź Rzecznika została wyśmiana przez dziennikarza RMF FM. Nagranie z rozmowy możecie obejrzeć poniżej:

ZOBACZ TAKŻE: RUSZYŁY WYPŁATY DLA ARTYSTÓW! DUŻO NIŻSZE KWOTY I OGROMNE ROZCZAROWANIE!

źródło: twitter.com, tvn24.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.