Tajemnicza choroba w Indiach – setki chorych i pierwszy zgon!

Tajemnicza choroba w Indiach

Nowa, tajemnicza i niezbadana choroba w Indiach! Do tej pory hospitalizowano 546 osób i odnotowano pierwszy zgon. Choroba atakuje układ nerwowy i objawia się atakami padaczki, wymiotami, drgawkami, utratą przytomności oraz nudnościami. Co więcej, testy na koronawirusa wskazują negatywny wynik. Wykluczono również skażenie wody i żywności. Lekarze wciąż nie mają pojęcia jaka to choroba, czym jest spowodowana i jak ją leczyć, dlatego u pacjentów stosuje się jedynie leczenie objawowe. 

Tajemnicza choroba w Indiach – odnotowano pierwszy zgon!

W Indiach odnotowano kilkaset chorych, mających bardzo podobne objawy. Mowa tu o atakach padaczki, nudnościach, utracie przytomności oraz drgawkach. Tajemniczą chorobę po raz pierwszy zauważono w miasteczku Eluru w stanie Andhra Pradesh w Indiach. Dziś potwierdzono pierwszy zgon, prawdopodobnie spowodowany chorobą. To 45-letni mężczyzna, który zmarł po przetransportowaniu do szpitala w pobliskim mieście Widźajawada.

Około 180 pacjentów zostało już wypisanych, a reszta jest w stanie stabilnym. Jeden pacjent zmarł. Na początku zgłaszał podobne objawy, ale później nastąpiło nagłe zatrzymanie akcji serca – poinformowała mówi dr Dolla Joshi Roy z nadzoru ochrony zdrowia w Eluru.

Lekarze potwierdzają, że schorzenie atakuje układ nerwowy, jednak wciąż nieznane są jej przyczyny. Ponadto nie wiadomo jak leczyć pacjentów, dlatego leczy się ich jedynie objawowo.


ZOBACZ TAKŻE: KOLEJNA EPIDEMIA W CHINACH – GROŹNA BAKTERIA WYCIEKŁA Z ZAKŁADU FARMACEUTYCZNEGO

U chorych wykonano tomografię komputerową głowy, badania krwi oraz badania płynu mózgowo-rdzeniowego. Każde z nich okazało się prawidłowe. Pacjentom zrobiono również testy na koronawirusa, które dały wynik negatywny. Wykluczono skażenie wody i żywności. Badania wciąż trwają. Jeden z lekarzy na łamach gazety „Indian Express” poinformował, że wielu chorych, a w szczególności dzieci, skarżyło się również na piekące oczy i nagłe wymioty.

Niektórzy tracili przytomność lub dostawali napadów – dowiadujemy się z „Indian Express”.

Warto zauważyć, że większość chorych ma mniej iż 30 lat, a 22% to dzieci. Neurolog wraz ze specjalistami z All India Institute of Medical Science prowadzą badania pod kątem neurotoksyn.

źródło: rmf24.pl, zdrowie.radiozet.pl, medoten.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.