Dziś Halloween – księża nie zachęcają do świętowania

koszmar podczas halloween

Dziś Halloween – a więc święto, które do Polski od kilku lat coraz śmielej napływa z zachodu. Wszystkiemu jednak zwykle przeciwny jest Kościół, który nie zachęca do szczególnego obchodzenia nocy duchów i straszydeł. Temat w rozmowie z radiem RMF poruszył biskup Mirosław Milewski. Uważa on, że branie udziału w tymże wydarzeniu nie jest grzechem, jednakże przeddzień święta zmarłych powinniśmy spędzić na myciu i strojeniu nagrobków naszych bliskich.

Dziś Halloween – kontrowersyjne święto, które co roku jest tematem zagorzałych dyskusji

Halloween zawsze przypada na dzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Choć wywodzi się ono głównie ze Stanów Zjednoczonych i zachodu, coraz śmielej od kilku lat przebija się ono do Polski. Problemem jest jednak fakt, że ma ono zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Rokrocznie w okolicach Halloween pojawiają się dyskusje na temat zasadności obchodzenia tejże tradycji. Generalnie rzecz ujmując, polega ona na zabawie najmłodszych – przebierają się oni w wymyślne stroje, często straszydeł, a później krążą od domu do domu w poszukiwaniu słodyczy. Wszystkiemu sprzeciwia się jednak Kościół. Za powód podaje się pogańską genezę święta.

ZOBACZ TAKŻE: DZIEWCZYNA W PRZEBRANIU CARRIE NA HALLOWEEN, ULEGŁA WYPADKOWI SAMOCHODOWEMU. RATOWNICY MYŚLELI, ŻE ODNIOSŁA POWAŻNE OBRAŻENIA

Biskup Mirosław Milewski twierdzi, że Halloween to nie grzech, ale nie zachęca do świętowania

Temat świętowania Halloween, jak już wcześniej wspomniano, ogromne kontrowersje budzi przede wszystkim w kręgach Kościoła. O problematyczne święto, dziennikarze RMF zapytali biskupa Mirosława Milewskiego. Na pytanie, czy świętowanie Halloween jest grzechem, ksiądz odpowiedział stanowczo, że nie. Niemniej jednak nie zachęca do tego, aby brać w tym udział.

Chwilę później dodał, że to nic dobrego, a przeddzień Uroczystości Wszystkich Świętych powinno się spędzić inaczej – choćby na czyszczeniu i dekorowaniu grobów zmarłych bliskich nam osób.

Słowa biskupa cytujemy poniżej:

Halloween nie jest grzechem, ale oczywiście ja do tego nie zachęcam, bo to nic dobrego. 31 października Polacy powinni ze szczotkami, z wiadrami z wodą być na cmentarzu, myć nagrobki, stroić je i szykować się na uroczystość Wszystkich Świętych.

źródło zdjęcia: ekai.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.