Pożar pociągu w Pakistanie – kilkadziesiąt ofiar!

Pożar pociągu w Pakistanie – jak podają media, w katastrofie zginęło prawie 70 osób. Ogień rozprzestrzeniał się w tempie ekspresowym, natomiast co spowodowało taki obieg sprawy? Mianowicie,  pasażerowie używali kuchenki gazowej, która w pewnym momencie eksplodowała. Więcej informacji poniżej. 

Pożar pociągu w Pakistanie – są ofiary

Jak podaje NY Times, co najmniej 65 osób zginęło podczas pożaru pociągu, który miał miejsce w Pakistanie. Jednak liczba ofiar może się zmienić. Przyczyną tego zdarzenia był wybuch kuchenki gazowej, którą podczas jazdy używali pasażerowie. Pociąg Tezgam Express jechał z miasta Karaczi znajdującego się na południu do Rawalpindi. W okolicach miasta Lijakatpur rozpoczął się pożar.

Ogień pochłonął trzy wagony(dwa klasy ekonomicznej oraz jeden biznesowej), jednak jak informują świadkowie, ludzie wyskakiwali podczas ruchu z płonącego pociągu.

Niektórzy z pasażerów pociągnęli linę ratunkową, która w takich sytuacjach ma za zadanie zatrzymać pociąg. Dodatkowo, ludzie z pobliskich miejsc próbowali ugasić płomień wodą, jednak skala była zbyt wysoka, mogli pomóc tylko specjaliści.

ZOBACZ TAKŻE: TYM REJONOM W PRZYSZŁOŚCI GROZI ZALANIE WODĄ

Minister kolei poinformował, że wielu pasażerów wnosi do pociągu butle gazowe, co jest zabronione. Podczas dłuższych podróży gotują jedzenie, aby zapewnić sobie posiłki. Niestety jest to ogromne zagrożenie, co zresztą widać w zaistniałej sytuacji. Oprócz śmiertelnych ofiar, sporo osób było rannych, jednak nie podano konkretnej liczby.

Wiadomo też, iż większość osób zginęło podczas wyskakiwania z pociągu, który stanął w płomieniach. Poniżej możecie zobaczyć wideo, pokazujące siłę pożaru.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.