Ruszyła akcja „Znicz” – co będą kontrolować policjanci?

znęcał się nad dziećmi

Ruszyła akcja „Znicz” – od dziś policjanci rozpoczynają popularne przedsięwzięcie, które ma na celu zapewnienie płynnego przemieszczania się po drogach oraz przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa. Tysiące służb pojawi się w różnych miejscach Polski, dodatkowo kontrolując kierowców, którzy niestety w dalszym ciągu łamią zasady. 

Ruszyła akcja „Znicz” – na co zwrócić uwagę?

Właśnie dziś ruszyła jedna z ważniejszych akcji w naszym kraju. Mowa o akcji „Znicz”, która będzie trwać 4 dni. Zakończy się natomiast 2 listopada o godz. 22. Ma na celu przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa na drogach oraz usprawnienie ruchu. Jak co roku, przy cmentarzach w całej Polsce, ilość ludzi jest bardzo duża. Dlatego interwencja odpowiednich służb jest niezbędna, aby ruch był bardziej płynny i nie tworzyły się korki na ulicach.

Kierowcy muszą być przygotowani na wzmożone kontrole na drogach. Jeżeli chodzi o obszary przy cmentarzu, warto pamiętać, aby nie zostawiać w środku wartościowych rzeczy. Dodatkowo, parkować w przeznaczonych do tego miejscach. Podczas wyjeżdżania z parkingów warto jest sprawdzić czy obok nie przechodzą piesi w związku z dużą liczbą osób odwiedzających cmentarze.

Kontrole policji – co będą sprawdzać?

Oprócz usprawniania ruchu przy cmentarzach, policjanci będą zatrzymywać również kierowców do kontroli. Co natomiast będą sprawdzać? Przede wszystkim stan techniczny pojazdów oraz sposób w jaki podróżują dzieci i inni pasażerowie. Czy odbywa się to w sposób odpowiedni.

ZOBACZ TAKŻE: POŻAR POCIĄGU W PAKISTANIE

Informują również, aby robić przerwy podczas długodystansowych podróży, gdyż jak wiadomo, to również wpływa na komfort i jakość jazdy. Jednak policjanci pilnują przede wszystkich tego, aby kierowcy byli trzeźwi. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla tych, którzy prowadzić będą pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Niestety w dalszym ciągu wiele osób to praktykuje, narażając życie swoje i innych.

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.