Dziś dużo nowych zakażeń. Największe liczby od dawna

we wrześniu obostrzenia

Dziś dużo nowych zakażeń. Minister zdrowia jeszcze przed oficjalnym raportem mówił, że dzisiaj powinniśmy spodziewać się sporego przyrostu nowych przypadków. I rzeczywiście tak się stało. Gdyby tego było mało, odnotowano największa ilość zgonów od połowy lipca tego roku. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwie mazowieckim, małopolskim i zachodniopomorskim. Adam Niedzielski podkreśla, że choć liczby zakażonych nie są wielkie, to wzrosty procentowe robią wrażenie. Zauważył, że co tydzień liczba nowych przypadków rośnie o 20-25%.

Dziś dużo nowych zakażeń. Największe liczby od dawna

Poznaliśmy najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia dotyczący nowych zakażeń. Jednak już zanim ten się pojawił, minister zdrowia Adam Niedzielski mówił rano na antenie RMF, że zakażeń będzie sporo i odnotowaliśmy duży wzrost procentowy. W istocie rzeczywiście tak się stało.

Ministerstwo Zdrowia podało, że mamy dokładnie 366 nowych zakażeń koronawirusem. Jak natomiast rozkładały się nowe przypadki w poszczególnych regionach? Biorąc pod uwagę województwa, wygląda to następująco:

ZOBACZ TAKŻE: INTERNAUCI PRZERAŻENI – WŁAŚNIE WYPEŁNIA SIĘ PRZEPOWIEDNIA JASNOWIDZA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? SŁOWA DOKŁADNE JAK NIGDY WCZEŚNIEJ – O CO CHODZI?

Najwięcej zgonów z powodu COVID-19 od połowy lipca tego roku

Niepokojąco wygląda też sytuacja dotycząca zgonów. Jak się okazało, ostatniej dobry z powodu COVID-19 zmarło 13 osób. To najwięcej od połowy lipca tego roku. Wiadomo również, jak prezentuje się sytuacja w szpitalach. Aktualnie przebywa w nich 475 osób z potwierdzonym „covidem”. Wczoraj było to o 10 osób mniej. Podano także, ile osób musi korzystać z pomocy respiratora. Aktualnie jest to 55 pacjentów.

W RMF24.pl czytamy, że według danych Ministerstwa Zdrowia, aktualnie dysponujemy nieco ponad 6000 łóżek oraz niespełna 580 respiratorami dla chorych. Ostatniej doby przeprowadzono blisko 41 tysięcy testów na koronawirusa.

źródło: Twitter, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.