Wąż ugryzł 5-latkę w twarz. „Dziewczynka pachniała zdobyczą” [WIDEO]

Wąż ugryzł 5-latkę w twarz

W rosyjskim zoo doszło do niebezpiecznych wydarzeń, których nie spodziewał się nikt. Jedną z atrakcji ogrodu botanicznego jest możliwość pozowania z wężem do zdjęć. Na taki krok zdecydowali się rodzice dziewczynki, którzy szybko pożałowali swojej decyzji. Wąż ugryzł 5-latkę w twarz, a całość została uchwycona przez kamery. Głos w sprawie zabrali eksperci, którzy wyjaśnili, co było powodem ataku zwierzęcia. 

Wąż ugryzł 5-latkę w twarz

Zoo to idealna rozrywka dla całej rodziny. Nic więc dziwnego, że ogrody botaniczne są tłumnie odwiedzane przez turystów jak i dzieci. W jednym z rosyjskich zoo postanowiono wprowadzić dodatkową atrakcję. Oprócz karmienia wybranych zwierząt, można również zapozować do zdjęcia z wężem.

5-letnia Victoria niczego się nie spodziewając dumnie pozowała z niewielkim wężem, który oplatał jej szyję. Całe zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu, które następnie trafiło do sieci. Na filmie widać, że pracownik zoo już na początku musiał interweniować i odsuwać głowę węża od skóry dziewczynki. Po krótkiej chwili wąż mimo wszystko ugryzł dziecko w twarz.

Poszedłem odebrać żonę i dzieci, i dowiedziałem się, że moja najmłodsza córka została ugryziona przez węża. Poprosiłem o przedstawienie dowodu, że nie jest on jadowity. Mimo że wąż nie jest groźny, postanowiliśmy wezwać karetkę, by upewnić się, że wszystko jest w porządku – relacjonował ojciec ugryzionego dziecka.

ZOBACZ TAKŻE: „POTOMEK DIABŁA” PRZYSZEDŁ NA ŚWIAT W RWANDZIE – KONIECZNA POMOC!

Eksperci zabrali głos w sprawie

Pracownicy ogrodu botanicznego zapewnili, że to pierwsza taka sytuacja. Pierwsza i ostatnia, ponieważ zadecydowano o zaprzestaniu kontaktu klientów z wężami. Co ciekawe, o sprawie wypowiedzieli się eksperci, którzy wyjaśnili powód ataku węża. Jak się później okazało, dziewczynka tuż przed spotkaniem z wężem jadła kurczaka, a jeszcze wcześniej bawiła się z pisklętami. Węże mają bardzo czuły węch, dlatego zapewne wyczuły od dziewczynki jedzenie.

Jeśli wąż był głodny, a dziewczynka pachniała zdobyczą – pisklętami, mogło go to sprowokować do ugryzienia – wyjaśniła Ekaterina Uvarova.

 

źródło: youtube.com, podroze.gazeta.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.