Dzik wtargnął do mieszkania i… zasiadł na kanapie – nietypowa interwencja policji

Dzik w mieszkaniu

Do niewiarygodnych wydarzeń doszło w mieście Hagen w Niemczech. Do jednego z mieszkań wtargnął dzik i żeby tego było mało, drzwi prowadzące na taras zatrzasnęły się, zamykając tym samym lochę w mieszkaniu. Właścicielka wchodząc do własnego mieszkania nie mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyła na kanapie dzika. 

Dzik wtargnął do mieszkania

Do nietypowej i niezwykle niebezpiecznej sytuacji doszło w mieście Hagen w Nadrenii Północnej-Westfali przy ul. Lennestraße. Dokładnie 4 lutego 39-letnia kobieta jak gdyby nigdy nic wróciła do własnego mieszkania. Ogromnym zaskoczeniem okazał się fakt, że znajduje się tam dzik. Niewiele myśląc kobieta opuściła mieszkanie i zadzwoniła na policję.

ZOBACZ TAKŻE: Z NIEBA SPADŁO MNÓSTWO NIEŻYJĄCYCH PTAKÓW – ULICE MIASTA ZALAŁA MASA MARTWYCH ZWIERZĄT [WIDEO]

Zwierzę prawdopodobnie dostało się do mieszkania przez uchylone drzwi tarasowe, a wiejący wiatr i w konsekwencji przeciąg sprawił, że drzwi zatrzasnęły się, kiedy locha była już w mieszkaniu. Zwierzę nie mogło więc opuścić mieszkania. Niestety nie obyło się bez szkód, a zapewne wystraszone zwierzę niemalże zdemolowało pomieszczenie. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zawiadomiona przez właścicielkę mieszkania policja szybko pojawiła się na miejscu. Funkcjonariusze otworzyli drzwi tarasowe, a dzik spokojnie opuścił mieszkanie.

„39-letnia mieszkanka Halden z trudem mogła uwierzyć własnym oczom, kiedy po południu (04.02.2022) wróciła do domu. […] Zanim nasi koledzy dotarli na miejsce, dzik wywrócił cały parter domu do góry nogami. Pozostawił po sobie istne gruzowisko. Ponieważ było to najwyraźniej bardzo wyczerpujące, zwierzę postanowiło odpocząć na kanapie w salonie. Wezwaliśmy miejscowego myśliwego i jednego z naszych kolegów z licencją myśliwską. Eksperci dali świni szansę i ostrożnie otworzyli drzwi wejściowe. Zwierzę skorzystało z okazji i uciekło. Na szczęście nikt nie został ranny podczas tej operacji” – czytamy w poście na Facebooku komisariatu policji w Hagen.

Do postu dołączono również zdjęcie dzika odpoczywającego na kanapie w salonie.

 

źródło: antyradio.pl, Polizei NRW Hagen, facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.