Z nieba spadło mnóstwo nieżyjących ptaków – ulice miasta pokryły martwe zwierzęta [WIDEO]

Deszcz martwych ptaków

Z nieba spadł deszcz martwych ptaków, a ulice zalały zwłoki zwierząt. Do przerażających wydarzeń doszło w Meksyku, a konkretnie w mieście Cuauhtémoc w stanie Chihuahua. W sieci pojawiły się nagrania obrazujące skalę zjawiska.

Deszcz martwych ptaków

To nie pierwszy raz, kiedy z nieba spadły nieżyjące zwierzęta. Historia pokazuje, że do tego typu wydarzeń doszło wielokrotnie. Media swego czasu informowały o deszczu martwych żab czy ryb. Tym jednak razem mowa o ptakach, a konkretnie o żółtogłowcach.

Na dniach w Meksyku doszło do tragicznych wydarzeń, w których ucierpiały setki, a być może i tysiące ptaków. Wiele z nich szturmem spadło na ulice. Niektóre z nich spadały nieżywe, część zginęła w wyniku upadku, a niektóre wciąż w męczarniach walczyły o życie.

W sieci pojawiły się liczne nagrania, na których widać skalę zjawiska. Ulice miasta zostały pokryte przez ciała zwierząt. Na poniższym filmie widać, że część z nich wciąż się rusza i walczy o swoje życie.

Ostrzegamy, że film może wzbudzić skrajne emocje. Odradzamy oglądanie go osobom szczególnie wrażliwym.

Na ten moment nie jest znana dokładna przyczyna zjawiska. Niektórzy twierdzą, że spadające z nieba martwe ptaki to efekt wysokiego zanieczyszczenia powietrza. To z kolei może być skutkiem zwiększonej emisji tlenku węgla, wynikającej m.in. z nieszczelnych piecyków. Eksperci zapowiedzieli wykonanie sekcji zwłok zwierząt, celem poznania dokładnej przyczyny śmierci .

To jednak nie koniec niepokojących informacji. Badacze zapowiedzieli już zbliżający się „deszcz jaszczurek”, który może mieć miejsce na Florydzie.

 

źródło: twitter.com, TwojaPogoda.pl, El Heraldo de Chihuahua, antyradio.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.