Dziennikarze z Meksyku: Polska jedną z najsłabszych drużyn na mundialu

dziennikarze z meksyku

Dziennikarze z Meksyku nie mają wątpliwości – ich zdaniem Polska jest jedną z najsłabszych drużyn, które zagrają na mundialu w Katarze. Biało-czerwoni z Meksykiem zmierzą się już jutro o godzinie 17:00 czasu polskiego. Wielu nie wierzy w to, że Lewandowski i spółka zapunktują w pierwszym meczu. Takiego samego zdania są meksykańscy dziennikarze, którzy krótko skwitowali siłę drużyny prowadzonej przez Czesława Michniewicza. Nie spodobało się to polskim internautom.

Dziennikarze z Meksyku: Polska jedną z najsłabszych drużyn na mundialu

Pierwszy mecz reprezentacji Polski na mundialu w Katarze coraz bliżej. Biało-czerwoni na boisko wybiegną już we wtorek, a pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godzinie 17:00. Rywalami Polaków będzie uważana za silną reprezentacja Meksyku. Wszyscy w kraju nad Wisłą zastanawiają się nad tym, w jakim składzie personalnym wystąpi Polska. Tymczasem dziennikarze z Meksyku uważają nasz zespół za jeden z najsłabszych na całym turnieju. Reporterzy z Ameryki Północnej poszli jeszcze o krok dalej. Stwierdzili, że zupełnie nie obawiają się naszej drużyny, a jedynie Roberta Lewandowskiego. O wszystkim na Twitterze pisał dziennikarz Michał Matlak, znany z bardzo dobrej znajomości meksykańskich realiów, tamtejszej piłki i reprezentacji Meksyku.

Polska to obok Walii najsłabsza europejska kadra mundialu. Gdybyśmy nie mieli ich w grupie, nie zwracalibyśmy na nich większej uwagi. Umówmy się: nie obawiamy się Polski, obawiamy się Lewandowskiego.

ZOBACZ TAKŻE: Obrazki z meczu otwarcia mundialu w Katarze obiegły cały świat. To zrobili miejscowi [WIDEO]

„Gdyby nie Lewandowski…” – Meksykanie obawiają się tylko jednego

Dość bezpośrednia opinia o polskiej drużynie narodowej nie spodobała się polskim kibicom. Tymczasem dziennikarze z Meksyku poszli jeszcze o krok dalej i bez cienia wątpliwości wskazali, że obawiają się jedynie Roberta Lewandowskiego:

Gdyby nie Lewandowski, to mówilibyśmy, że Meksyk powinien wygrać to spotkanie bez problemu.

Czy taki zupełny brak respektu do biało-czerwonych nie okaże się jednak zgubny dla Meksyku? Miejmy nadzieję, że po meczu dziennikarze z kraju naszego jutrzejszego rywala zmienią zdanie o polskiej drużynie narodowej.

źródło: Twitter, ekstraklasatrolls.pl; foto: Twitter – Michał Matlak

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.