Obrazki z meczu otwarcia mundialu w Katarze obiegły cały świat. To zrobili miejscowi [WIDEO]

obrazki z meczu otwarcia

Obrazki z meczu otwarcia mundialu w Katarze obiegły cały świat. Zachowanie miejscowych kibiców nie spodobało się internautom i fanom futbolu na całym świecie. Z pewnością nie tak początek Mistrzostw Świata wyobrażali sobie Katarczycy – ich drużyna po fatalnym występie przegrała w pierwszym meczu z Ekwadorem 0:2. Najwięcej mówi się jednak o tym, co działo się wokół meczu. W sieci pojawiły się już nawet nagrania. Szczegóły i materiały znajdziecie poniżej.

Obrazki z meczu otwarcia mundialu w Katarze obiegły cały świat. To zrobili miejscowi [WIDEO]

A więc stało się – Mistrzostwa Świata 2022 oficjalnie wystartowały. Nie zaczęły się jednak dobrze dla miejscowych. Drużyna Kataru przeszła do niechlubnej historii, gdyż jest pierwszym w historii mundiali gospodarzem, który przegrał w meczu otwarcia. Katarczycy na murawie zaprezentowali się fatalnie, w zasadzie ani razu nie zagrażając poważnie bramce rywali z Ekwadoru. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:2, a gospodarze musieli uznać wyższość przeciwników z Ameryki Południowej.

Równie fatalnie zaprezentowali się jednak miejscowi kibice, którzy byli obecni na trybunach potężnego Al Bayt Stadium. Jak się bowiem okazuje, już około 70. minuty meczu, trybuny na katarskim obiekcie zaczęły świecić pustkami. Było to oczywiście spowodowane słabą grą reprezentacji Kataru, jednak to bez cienia wątpliwości bezprecedensowa sytuacja w historii mundiali. Pod sam koniec meczu na stadionie przebywali głównie dziennikarze i Ekwadorczycy. Pisali o tym reporterzy, którzy przecierali oczy ze zdumienia przyglądając się tej niecodziennej sytuacji. Były piłkarz reprezentacji Polski, a obecnie telewizyjny ekspert – Sebastian Mila – opublikował na Twitterze następujący post:

ZOBACZ TAKŻE: Zdumiewające nagrania z Niemiec. Anomalia pogodowa, 70 metrów wysokości [WIDEO]

Kibice na całym świecie łapią się za głowę. To będzie najczarniejszy miesiąc w historii piłki nożnej”

Całą niecodzienną i zdumiewającą sytuację na Twitterze opisał też Krzysztof Krupa. Ludzie na całym świecie są zaskoczeni reakcją miejscowych kibiców i ich brakiem wsparcia dla swojej drużyny narodowej.

Co przyniosą kolejne dni katarskiego mundialu? Czy nie zabraknie kolejnych kontrowersji?

źródło: o2.pl, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.