Ceny na jarmarku we Wrocławiu. Tyle zapłacisz za herbatę, szaszłyka i gofra. „Szok”

ceny na jarmarku we wrocławiu

Ceny na jarmarku we Wrocławiu. Ile zapłacimy tam za herbatę, szaszłyka i gofra? W sieci pojawiają się pierwsze relacje z wrocławskiego rynku, na którym od minionego weekendu ruszył coroczny, jeden z najpiękniejszych na świecie jarmarków bożonarodzeniowych. Jak się okazuje, drożyzna zawitała także tam. Ceny niektórych produktów po prostu zwalają z nóg. Szczegóły poniżej.

Ceny na jarmarku we Wrocławiu. Tyle zapłacisz za herbatę, szaszłyka i gofra. „Szok”!

Coroczny jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu już ruszył. Turyści mogą go odwiedzać od minionego weekendu. Wrocławski jarmark jest uważany za jeden z największych i najpiękniejszych w tym regionie Europy. Jak się jednak okazuje, aby skorzystać z oferowanych tam atrakcji, trzeba ze sobą zabrać naprawdę dużo pieniędzy. Wszystko przez wysokie ceny. Wygląda na to, że drożyzna dosięgnęła także tamtejsze stoiska. Szczególnie dużo mówi się o cenach jedzenia na jarmarku. Temat pod lupę wzięły Gazeta Wrocławska oraz portal o2.pl. Pojawiły się tam relacje pierwszych odwiedzających rynek we Wrocławiu.

Według relacji Gazety Wrocławskiej, powalająca jest już nawet cena szaszłyka i gofrów. Trzeba zapłacić za nie odpowiednio 42zł i 28zł. To jednak nie koniec. Na zimnie można się pożywić i ogrzać ciepłą zupą. Ta jednak też nie należy do najtańszych. W o2.pl czytamy cytowany komentarz jednego z odwiedzających jarmark:

Mały głód na gdańskim jarmarku można zaspokoić zupą. Te jednak również nie należą do najtańszych. Krem z dyni kosztuje 21 zł, żurek 22 zł, a grochówka… 28 zł.

ZOBACZ TAKŻE: Obrazki z meczu otwarcia mundialu w Katarze obiegły cały świat. To zrobili miejscowi [WIDEO]

Cena grzanego wina i pajdy ze smalcem na jarmarku we Wrocławiu. „Nawet za cebulkę do smalcu każą sobie dopłacać”

Jarmark bożonarodzeniowy we Wrocławiu nierozłącznie kojarzy się z grzanym winem w kilku smakach. W o2.pl czytamy, że w tym roku trzeba liczyć się z kosztem rzędu 18-20 złotych. Kubek herbaty wyceniono przeważnie na mniej-więcej 10 złotych, natomiast gorącą czekoladę na około 18 złotych.

Serwis o2.pl podaje też cenę pajdy ze smalcem – za nią należy zapłacić 18 złotych. To jednak nie wszystko, bo komentarze internautów sugerują, że dodatkowo płatna jest nawet… cebulka do smalcu.

źródło: o2.pl, Gazeta Wrocławska; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.