Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci z kosza, żeby nagrać materiał o brudnym placu [WIDEO]

dziennikarz tvp rozrzucał śmieci

Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci z kosza, żeby nagrać materiał o brudnym placu. Jak podaje portal Wirtualne Media, chodzi o Tomasza Zalewę z TVP3 Lublin. Wszystko miało miejsce w tymże mieście. Działania rzeczonego dziennikarza zaobserwowała kamera monitoringu miejskiego. Mężczyzna wyciągał śmieci z kosza i rozrzucał je po Placu Lecha Kaczyńskiego, aby pokazać w telewizji, jak bardzo zanieczyszczone jest to miejsce. Sprawę nagłośniono między innymi na mediach społecznościowych miasta Lublin. W sieci zaroiło się od kpin – zarówno z działania samego dziennikarza, jak i całej stacji. Co ciekawe, materiał, którego kulisy powstawania zna już niemal każdy, wyemitowano w „Panoramie Lubelskiej”.

Dziennikarz TVP rozrzucał śmieci z kosza, żeby nagrać materiał o brudnym placu

Do czego mogą posunąć się dziennikarze, aby sporządzić naprawdę dobry materiał? Jak się okazuje, momentami pewne granice dobrego smaku są znacznie przekraczane. Można powiedzieć, że tak było w wypadku jednego z dziennikarzy TVP, który sporządzał materiał na temat zanieczyszczonego placu Lecha Kaczyńskiego w Lublinie.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, za wszystkim stoi Tomasz Zalewa z TVP3 Lublin. Mężczyzna, aby osiągnąć lepszy efekt nagrywanego materiału, wyciągał śmieci z jednego z okolicznych koszy i rozrzucał je po okolicy. Na jego nieszczęście wszystko zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego, a sprawę natychmiast nagłośniono. W sieci pojawiło się także nagranie, które zaprezentujemy w dalszej części tekstu.

ZOBACZ TAKŻE: CZAPKI OCHRONNE PRZED PROMIENIOWANIEM 5G JUŻ W SPRZEDAŻY! POJAWIŁY SIĘ MIĘDZY INNYMI W SERWISIE ALLEGRO. ICH CENA ZWALA Z NÓG

W sieci pojawiło się wideo z całego zajścia. Wszystko w swoich mediach społecznościowych udostępniło Miasto Lublin

Całą sprawę w swoich mediach społecznościowych poruszyło Miasto Lublin. Właśnie tam pojawiło się wideo z monitoringu miejskiego, prezentujące moment, w którym dziennikarz wyciąga śmieci z kosza i rozrzuca je po placu. Chwilę później do akcji wkracza operator kamery, który wszystko sumiennie dokumentuje.

Strona Miasto Lublin o wszystkim pisze w sposób następujący:

Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje „dziennikarstwo”. Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający.
Tak się złożyło, że „rzetelną” telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin.

Ten sam portal po chwili dodaje:

W najbliższych dniach w okolicy zacznie się pojawiać tam więcej patroli Straży Miejskiej i policji, więc może jeśli chcecie nagrywać swoimi kamerami więcej materiałów w podobnym stylu, to lepiej omijajcie Plac Lecha Kaczyńskiego, bo będą mandaty.

Dziennikarz TVP rozrzuca śmieci, aby materiał o brudnym placu był bardziej efektowny – zobacz nagranie

źródło: Wirtualne Media, Miasto Lublin – Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.