Dziecko urodziło się z 12-centymetrowym ogonem – szok na porodówce!

Dziecko z 12-centymetrowym ogonem

Szokujące doniesienia prosto z brazylijskiej porodówki. W tamtejszym szpitalu przyszło na świat dziecko z 12-centymetrowym ogonem zakończonym 4-centymetrową kulą. O wadzie noworodka dowiedziano się dopiero po narodzinach. Lekarze zdecydowali się wyciąć ogon i dokładnie go zbadać.

Dziecko urodziło się z 12-centymetrowym ogonem

W Brazylii doszło do wydarzeń, których nie spodziewał się nikt. Kobieta przedwcześnie urodziła dziecko. Chłopiec przyszedł na świat w 35. tygodniu ciąży. Dopiero po narodzinach zauważono, że dziecko ma 12-centymetrowy ogon zakończony 4-centymetrową kulą. Chłopiec urodził się bez żadnych innych powikłań, dlatego lekarze zdecydowali się wyciąć wadę.

ZOBACZ TAKŻE: TO BYŁO W SOFIE, KTÓRĄ KUPIŁ PO ZMARŁEJ KOBIECIE – MĘŻCZYZNA PRZEŻYŁ SZOK

Dziecku wykonano szereg badań, po których zdecydowano się odciąć ogon. Lekarze poinformowali, że składał się on z tkanki bez chrząstek i kości, a kula z tłuszczu i zarodkowej tkanki łącznej. Przypadek opisano w ”Journal of Pediatric Surgery Case Reports”. 

Wstępna ocena noworodka wykazała obecność zaokrąglonego wyrostka włóknisto-sprężystego o średnicy około 4 cm w najszerszym miejscu, podtrzymywanego przez 12-centymetrowy rdzeń z tkanki włóknistej, połączony z lewym odcinkiem przykręgosłupowo-lędźwiowym – czytamy w „Journal of Pediatric Case Reports”

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez New York Post (@nypost)

Co więcej, eksperci informują, że to nie jedyny taki przypadek. Odnotowano już kilkadziesiąt podobnych przypadków. Lekarze przypuszczają, że ogon może być efektem ekspresji genów w okresie embrionalnym. Ponadto matka chłopca przez całą ciążę paliła papierosy, a także zmagała się z infekcją dróg moczowych, co mogło przyczynić się do wady u dziecka.


źródło: zdrowie.radiozet.pl, instagram.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.