Kamil Durczok nie żyje – szpital poinformował o szczegółach związanych z przyczyną śmierci

pogrzeb kamila durczoka

We wtorkowy poranek zmarł jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy – Kamil Durczok. Miał 53 lata. Zmarł w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Rzeczniczka placówki przekazała mediom szczegóły dotyczące pobytu dziennikarza w szpitalu.

Oświadczenie szpitala w Katowicach

We wtorkowy poranek do mediów dotarły smutne wieści. Rodzina dziennikarza przekazała, że Kamil Durczok nie żyje. W poniedziałek przed godziną 14 Kamil trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach. Joanna Chłądzyńska, rzeczniczka szpitala poinformowała, że jego stan oceniono na bardzo ciężki.

Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im.prof. K.Gibińskiego SUM w Katowicach – poinformowała rzeczniczka szpitala.

W nocy z poniedziałku na wtorek walczono o życia Kamila. Dziennikarz zmarł o godzinie 4:23 „w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia”.

ZOBACZ TAKŻE: KAMIL DURCZOK NIE ŻYJE

Kim był Kamil Durczok?

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Był absolwentem studiów z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim. Początkowo pracował w Radiu Katowice, a następnie współpracował z TVP, później z TVN. Był również redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów, a także pisał felietony dla tygodnika Wprost. Kamil był laureatem licznych nagród medialnych. Otrzymał m.in. Złotą Telekamerę w kategorii Informacje, Grand Press dla dziennikarza w 2000 roku czy Wiktor dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora, publicysty roku 2004.

W 2003 roku dziennikarz rozpoczął walkę z chorobą nowotworową. Z kolei w ubiegłym roku Kamil został zatrzymany przez policję z powodu prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.Wówczas wyszło na jaw, że zmaga się z problemem alkoholowym. Cierpiał również na depresję. Po tak wielu przejściach, dziennikarz ponownie zaczął mieć poważne problemy ze zdrowiem i trafił do szpitala. Choroba zainspirowała Durczoka do napisania książki pt. „Wygrać życie”.

Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

 

źródło: wp.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.