Dymisja papieża Franciszka? Głowa kościoła komentuje doniesienia

dymisja papieża franciszka

Dymisja papieża Franciszka? Jakiś czas temu we włoskiej prasie pojawiły się sensacyjne doniesienia o takich planach głowy kościoła. Ile jednak w tym prawdy? Do sprawy odniósł się sam zainteresowany. Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie papież Franciszek narzekał na poważne kłopoty zdrowotne. Ale czy skłoni go to do ustąpienia z piastowanego stanowiska? W hiszpańskim katolickim radiu Cope, Franciszek rozwiał wątpliwości i wypowiedział się o swoich problemach.

Dymisja papieża Franciszka? Głowa kościoła komentuje sensacyjne doniesienia!

W ostatnim czasie sporo mówiło się o problemach zdrowotnych papieża Franciszka, a co za tym idzie – o jego ewentualnej dymisji. Do wszystkiego głowa kościoła odniosła się na antenie hiszpańskiego, katolickiego radia Cope. To właśnie tam Franciszek mówił między innymi o operacji jelita, jakiej poddał się na samym początku lipca. Przyznał, że w trakcie zabiegu jego jelito skrócono aż o 33 centymetry, jednak już wraca do zdrowia i w końcu może normalnie jeść.

Najwięcej uwagi słuchacze jednak poświęcali jednak ewentualnej dymisji papieża. Takie pogłoski miały bowiem pojawić się we włoskiej prasie, a miało to być związane z nie najlepszym stanem zdrowia Franciszka. Ten jednak na antenie radia Cope powiedział stanowczo:

Nigdy nie przyszło mi do głowy, by podać się do dymisji.

ZOBACZ TAKŻE: POCZĄTEK WRZEŚNIA I OD RAZU DUŻO ZAKAŻEŃ. TAKICH LICZB NIE BYŁO OD DAWNA. CZEKA NAS JESIEŃ W TAKIM KSZTAŁCIE? WZROSŁA TAKŻE ILOŚĆ ZGONÓW

Papież Franciszek o doniesieniach na temat ewentualnej dymisji: „Nie wiem, skąd oni to wzięli, że chcę ustąpić

Papież Franciszek przyznał, że wieści o jego ewentualnej dymisji, były dla niego dość zaskakujące. Dodał jednak, że w zasadzie zwykle gdy papież choruje, pojawiają się takie plotki. Franciszek jednak zdecydowanie je zdementował. Głowa kościoła katolickiego powiedziała, że raczej nie ogląda telewizji, a jeśli chodzi o gazety – czyta tylko jedną. Dlatego też wieści o rzekomej dymisji nie dotarły do niego zbyt szybko – jak czytamy w RMF, papież powiedział:

Nie wiem, skąd oni to wzięli, że chcę ustąpić. […] Odkryłem znacznie później, po kilku dniach, że było coś o mojej dymisji. Za każdym razem, kiedy papież jest chory, wieje zawsze bryza albo huragan konklawe.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.