Awaria Messengera – co się dzieje? Szwankuje także Facebook i Instagram

awaria messengera

Awaria Messengera – co się dzieje? Jak się okazuje, szwankują także Facebook oraz Instagram. Na Messengerze utrudnione jest wysyłanie i odczytywanie wiadomości. Problemy z zalogowaniem się na swoje konto występują w serwisie Instagram. Użytkownicy w Europie raportują także, że dobrze nie działa Facebook. Co jest przyczyną awarii i kiedy zostanie ona usunięta?

Awaria Messengera – co się dzieje? Szwankuje także Facebook i Instagram

Wielka awaria Messengera! Z całej Europy płyną doniesienia o szwankującej aplikacji, która stała się jednym z głównych komunikatorów na świecie. To pokazuje, jak niewiele trzeba, aby – mówiąc w dużym cudzysłowie – „zaburzyć porządek wszechświata”. Tak czy inaczej, wyszukiwarki Google zapłonęły od wpisywania informacji na temat rzeczonej awarii.

Co tak naprawdę się stało? Tego jeszcze nie wiadomo, a Facebook jak dotąd nie wydał oficjalnego oświadczenia w sprawie usterki. Jednakże, problemy występują nadal. Na czym polegają?

Wiadomości w aplikacji Messenger nie dochodzą płynnie, a często zanim dotrą do odbiorcy, mija kilka minut. Nie wszystkie także pokazują się na ekranie. Wygląda to tak, jakby aplikacja miała problem z połączeniem z siecią. Jak czytamy na RMF, awaria dotknęła całej Europy, nie pomijając Polski. Z raportów, które można znaleźć w Internecie wynika, że największe problemy z Instagramem są na zachodzie Europy.

ZOBACZ TAKŻE: WROCŁAWSKA „GODZILLA” MUSI ZNIKNĄĆ! CHODZI O NAJWIĘKSZY PACZKOMAT W POLSCE, KTÓRY NA POCZĄTKU GRUDNIA STANĄŁ NA TAMTEJSZYM BISKUPINIE. DECYZJĄ KONSERWATORA ZABYTKÓW, URZĄDZENIE MUSI ZNIKNĄĆ W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM. INPOST TŁUMACZY SIĘ Z WIELKOŚCI PACZKOMATU [FOTO]

Użytkownicy w wielu miejscach z problemem zmagają się od samego rana – nadal nie widać poprawy

Pierwsze zgłoszenia o złym funkcjonowaniu Messengera pojawiły się już we wczesnych godzinach porannych. Nie wszyscy mieli jednak problem od samego rana. Teraz jednak usterka staje się coraz bardziej powszechna.

Kiedy należy spodziewać się usunięcia kłopotu? Tego nie wiadomo. Oficjalne kanały odpowiedzialne za działanie aplikacji milczą. Należy jednak mieć nadzieję, że problem zostanie rozwiązany jak najszybciej. W czasach pracy i nauki zdalnej, Messenger stał się szczególnie istotnym narzędziem do komunikacji.

źródło: RMF24.pl, komputerswiat.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.