Dwie kontuzje w reprezentacji Polski? Oni mogą nie zagrać z Arabią Saudyjską

dwie kontuzje w reprezentacji

Dwie kontuzje w reprezentacji Polski? Oni mogą nie zagrać z Arabią Saudyjską! Bardzo niepokojące doniesienia docierają z obozu biało-czerwonych w Katarze. Jak się okazało, po meczu z Meksykiem pojawiły się urazy u dwóch kluczowych piłkarzy. Ich występ w kolejnym, sobotnim spotkaniu, stoi pod znakiem zapytania. Głos w tej sprawie zabrał sam Czesław Michniewicz.

Dwie kontuzje w reprezentacji Polski? Oni mogą nie zagrać z Arabią Saudyjską!

„Misja: Arabia Saudyjska” w polskiej reprezentacji trwa w najlepsze. Przeciwnik, który w pierwszej kolejce zmagań sensacyjnie pokonał faworyzowaną Argentynę, może okazać się o wiele trudniejszym rywalem niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Niestety, z polskiego obozu docierają niepokojące doniesienia. W kuluarach mówi się o urazach dwóch ważnych dla Czesława Michniewicza piłkarzy. To Bartosz Bereszyński, który zebrał dobre recenzje za mecz z Meksykiem, a także Krystian Bielik, który wniósł dużo spokoju do środka pola od drugiej połowy wtorkowego starcia.

Jak poważne są to kontuzje i czy rzeczywiście wykluczą piłkarzy z meczu z Arabią Saudyjską? Choć lekarze kadry tonują nastroje i sugerują, że Bereszyński i Bielik będą gotowi na sobotę – ostrożniej do sprawy podchodzi selekcjoner Michniewicz. Jego wypowiedź przytacza TVP Sport:

Po meczu z Meksykiem problemy mają Bielik i Bereszyński. Nie wiem jeszcze dokładnie co to jest. Lekarze mówią, że będą gotowi na następny mecz, ale ja nie jestem przekonany.

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski wyjaśnia dlaczego zmienił sposób wykonywania karnego

Czesław Michniewicz mówi o możliwej konieczności przebudowania defensywy

Jeżeli uraz Bartosza Bereszyńskiego okaże się poważniejszy, Czesław Michniewicz będzie musiał rotować składem i poważnie przebudować defensywę. Mówił o tym w rozmowie z dziennikarzami, przyznał że będzie to spory problem:

Sporym problemem byłby brak Bereszyńskiego, bo trzeba byłoby przebudować defensywę.

Pojedynek z Arabią Saudyjską już w najbliższą sobotę o godzinie 14:00.

źródło: Twitter, TVP Sport; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.