Lewandowski wyjaśnia dlaczego zmienił sposób wykonywania karnego

lewandowski wyjaśnia

Lewandowski wyjaśnia dlaczego zmienił sposób wykonywania karnego. Kibice biało-czerwonych z pewnością mieli tej nocy koszmary – wszystko po meczu z Meksykiem i rzucie karnym, który mógł dać nam zwycięstwo i 3 punkty, a który ostatecznie zmarnował Robert Lewandowski. Teraz kapitan reprezentacji Polski przeprasza i tłumaczy, dlaczego uderzył tak, a nie jak do tego przyzwyczaił. Polacy ostatecznie zremisowali z Meksykiem 0:0.

Lewandowski wyjaśnia dlaczego zmienił sposób wykonywania karnego

Emocje po pierwszym meczu reprezentacji Polski na tegorocznym mundialu powoli opadają. Nadal jest jednak spory niedosyt – wszystko przez niewykorzystany rzut karny, który zmarnował niezawodny jak dotąd Robert Lewandowski. Biało-czerwoni z Meksykiem ostatecznie zremisowali 0:0. Można jednak odnieść wrażenie, że strzelenie karnego zapewniłoby nam niezwykle cenne 3 punkty.

Kibice i eksperci natychmiast zobaczyli, że Lewandowski karnego wykonał inaczej niż dotychczas. Mianowicie, zabrakło jego firmowego zwolnienia tempa i zmylenia bramkarza. Napastnik FC Barcelony uderzył w pierwsze tempo a jego intencje doskonale odczytał meksykański golkiper. Dlaczego Robert Lewandowski zmienił sposób strzelania? Mówił o tym na gorąco w pomeczowym wywiadzie:

Taka była moja decyzja, uznałem, że tym razem uderzę w róg, mocno po ziemi. Nie strzeliłem, to na pewno boli. To jest karny, loteria, nie da się tego wytłumaczyć. Gdyby każdy przed wiedział, co się wydarzy, byłoby dużo łatwiej.

ZOBACZ TAKŻE: Sensacja w polskiej grupie! Arabia Saudyjska pokonuje wielką Argentynę [GOLE]

Kapitan polskiej reprezentacji: „chcę o tym karnym zapomnieć”

Robert Lewandowski po ostatnim gwizdku sędziego i podczas udzielania wywiadów sprawiał wrażenie wyraźnie przybitego swoim niepowodzeniem, które prawdopodobnie miało wpływ na końcowy rezultat meczu. Jak sam przyznał, o nietrafionym karnym chce jak najszybciej zapomnieć. W rozmowie z dziennikarzami zdradził też, jak zamierza podejść do kolejnego pojedynku z Arabią Saudyjską:

Na pewno jak najszybciej chcę o tym karnym zapomnieć i wygrać w kolejnym meczu z Arabią. Z drugiej strony patrzymy na ten remis z wiarą, optymizmem przed kolejnym spotkaniem. Mecz z Arabią da nam dużo odpowiedzi, w dużym stopniu to od nas będzie zależało, jak to spotkanie będzie przebiegało.

źródło: sport.fakt.pl, TVP Sport, Twitter; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.