Zacznie się już tej nocy! Fatalne wieści dla kierowców i nie tylko

co się dzieje w Polsce

Zacznie się już tej nocy! To naprawdę fatalne wieści dla kierowców, ale nie tylko. Uważać muszą także piesi, a korzystający z komunikacji zbiorowej mogą natrafić na opóźnienia. Wszystko przez zmierzający nad Polskę niż Denise. Jak podaje RMF24.pl – przyniesie on nad nasz kraj chłodne i wilgotne powietrze. Wszystkiemu towarzyszyć będą gwałtowne opady śniegu, które wystąpią już tej nocy. Będzie bardzo ślisko. Zaleca się wymianę opon na zimowe.

Zacznie się już tej nocy! Fatalne wieści dla kierowców i nie tylko

Wszystko wskazuje na to, już tej nocy dojdzie do nagłej zmiany pogody. Synoptycy informują, że nad Polskę nadciąga niż Denise. Będzie on odpowiedzialny za napływ chłodnego i wilgotnego powietrza nad nasz kraj. To jednak nie koniec. Już w nocy ze środy na czwartek, powinniśmy spodziewać się gwałtownych opadów śniegu. Według zapowiedzi, będzie to ciężki, mokry śnieg. W związku z tym wystąpią poważne utrudnienia na drogach.

Kierowcy, którzy jeszcze zwlekają z wymianą kół na zimowe, już teraz powinni zadbać o to, aby zrobić to jak najprędzej. Na drogach będzie bardzo ślisko. Oprócz śniegu wystąpią opady deszczu i mżawki, które ze względu na spadającą temperaturę będą powodować gołoledź.

ZOBACZ TAKŻE: Lewandowski wyjaśnia dlaczego zmienił sposób wykonywania karnego

Gdzie pojawi się śnieg? Ekspert wskazuje konkretne regiony kraju

Gdzie dokładnie powinniśmy spodziewać się opadów śniegu? Konkretne miejsca wskazał Grzegorz Walijewski z IMGW. Jego wypowiedź przytacza RMF24.pl:

Szczególnie w południowych województwach tego śniegu może przybyć od 7 do nawet 15 cm. Wilgoć dotrze także do centralnej części kraju. Śnieg może pojawić się w województwie mazowieckim.

Ekspert dodał:

Śniegu pojawi się całkiem sporo i będzie to mokry śnieg, szczególnie niebezpieczny dla kierowców. Tych, którzy jeszcze tego nie zrobili – proszę wymienić opony na zimowe. One przydadzą się szczególnie kierowcom południowej, południowo-wschodniej części kraju.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.