Japonia wygrała z Niemcami. To zrobili japońscy kibice na trybunach! „Niebywałe” [FOTO]

japonia wygrała z niemcami

Japonia wygrała z Niemcami i sprawiła wielką sensację na mundialu. Wiele w kontekście tego meczu mówi się również o zachowaniu japońskich kibiców tuż po meczu. Mimo wielkiego zwycięstwa i euforii, ci zachowali się w naprawdę niespotykany sposób. Mówi o tym już cały świat. Zdjęcie Japończyków pojawiło się nawet na oficjalnych kanałach FIFA. Ich gest poruszył cały świat. Szczegóły poniżej.

Japonia wygrała z Niemcami. To zrobili japońscy kibice na trybunach! „Niebywałe” [FOTO]

Kolejna wielka sensacja na katarskim mundialu stała się faktem. Tym razem przegrał kolejny z murowanych faworytów do zdobycia trzech punktów – Niemcy. Nasi zachodni sąsiedzi do przerwy co prawda prowadzili z Japonią i wydawało się, że ich wygrana nie jest w żaden sposób zagrożona. Dzielni Japończycy strzelili jednak dość szybko dwa gole i ostatecznie wygrali ten mecz, wspaniale broniąc się przed atakami przeciwnika w końcówce.

Jak się jednak okazuje, show skradli nie tylko piłkarze z kraju kwitnącej wiśni, ale też ich kibice. Cały świat obiegły obrazki, na których po zakończeniu spotkania i wielkim świętowaniu, japońscy fani zaczęli… sprzątać stadion. Wyposażeni w duże worki na odpady Japończycy, zbierali plastikowe kubki, tacki i papierki, które zalegały na trybunach. Dopiero po tym opuścili stadion. Tego gestu nie sposób nie docenić i zrobiła to nawet FIFA. W oficjalnych kanałach na mediach społecznościowych FIFA pojawił się następujący wpis:

To nie tylko trzy punkty, które Japonia ma na koncie. Po niesamowitym zwycięstwie kibice zostali, aby pomóc zbierać plastikowe butelki i sprzątać stadion.

ZOBACZ TAKŻE: Dwie kontuzje w reprezentacji Polski? Oni mogą nie zagrać z Arabią Saudyjską

Kibice z Japonii znów zaskoczyli świat. Dla nich to już tradycja

Kibice z Japonii z podobnego zachowania zasłynęli już przed czterema laty na mundialu w Rosji. Tam również, nawet gdy przegrywali, nie przestawali po sobie sprzątać. Sieć obiegły też zdjęcia szatni reprezentacji Japonii, która tuż po opuszczeniu przez nią piłkarzy została pięknie posprzątana. Ekipa, która zajmuje się tym zazwyczaj, nie miała właściwie nic do roboty. To prosty gest, jednak w obecnych czasach coraz rzadziej spotykany – dlatego warto to nagłaśniać, a Japończykom bić brawa za piękną postawę nie tylko na boisku, ale także poza nim.

Portal RMF24.pl o sprzątaniu Japończyków pisze:

W Japonii czystość jest częścią kultury i jest wpajana obywatelom już od wczesnego dzieciństwa.

źródło: Twitter, RMF24.pl; foto: Twitter

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.