Drugi potwierdzony Omikron w Polsce. Wykryto go u 3-letniej dziewczynki

nowa groźniejsza wersja

Drugi potwierdzony Omikron w Polsce. Tym razem nową mutację wykryto u zakażonej koronawirusem 3-letniej dziewczynki. Ministerstwo Zdrowia podało, gdzie dokonano odkrycia kolejnego przypadku nowego wariantu wirusa. Media podają natomiast, jak czuje się dziecko. Mówi się także o rodzicach dziewczynki. Co wiadomo o stanie ich zdrowia?

Drugi potwierdzony Omikron w Polsce. Wykryto go u 3-letniej dziewczynki

Po wczorajszych doniesieniach o potwierdzeniu pierwszego przypadku Omikronu w Polsce, dziś przyszedł czas na kolejne wieści tego typu. Mianowicie, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że w naszym kraju wykryto drugi przypadek zakażenia nową mutacją koronawirusa. Okazuje się, że tym razem nowy wariant wirusa obecny był w próbce 3-letniej dziewczynki.

Portal RMF24.pl, powołując się na resort zdrowia potwierdził, że drugi przypadek wykryto w Warszawie. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz zdradził, że dziewczynka czuje się dobrze, a po objawach chorobowych nie ma już śladu:

Trzyletnia dziewczynka zakażona wariantem omikron koronawirusa czuje się już dobrze. Objawy chorobowe ustąpiły. Dziewczynka była przetestowana z uwagi na fakt, że skarżyła się m.in. na katar i miała nudności i wymioty.

ZOBACZ TAKŻE: PIES „PROWADZIŁ” TESLĘ. W SIECI OPUBLIKOWANO JEDYNE W SWOIM RODZAJU NAGRANIE, PO KTÓRYM WYBUCHŁA MEDIALNA BURZA. INTERNAUCI OBURZENI, ICH ZDANIEM W NIEBEZPIECZEŃSTWIE BYLI INNI KIEROWCY ORAZ NICZEMU NIEWINNE ZWIERZĘ. ZOBACZ MATERIAŁ [WIDEO]

Objawy u rodziców dziewczynki. Dzieci z grupy przedszkolnej na kwarantannie

Jak podał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, choć objawy chorobowe u dziecka zniknęły – teraz zmagają się z nimi rodzice 3-latki. Wojciech Andrusiewicz podkreślił, że byli oni szczepieni. Jego wypowiedź przytacza RMF24.pl:

Zarówno rodzice, jak i dziewczynka znajdują się w izolacji. Choć rodzice są zaszczepieni, długotrwały kontakt tutaj mógł narazić ich na zakażenie.

Wiadomo także, co z dziećmi z grupy przedszkolnej, do której uczęszcza dziewczynka. Andrusiewicz mówił:

Co istotne, wszystkie dzieci z grupy przedszkolnej, które miały kontakt z tą dziewczynką, już znajdują się w kwarantannie z uwagi na fakt, że tam koronawirus wystąpił u jednego z kolegów tej dziewczynki, więc ta grupa już znajduje się w kwarantannie.

Dodaje się jednak, że u chłopca nie wystąpił wariant Omikron: „U tego chłopca ten wariant nie został potwierdzony. Mamy potwierdzony u dziewczynki.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.